Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Na Poddaszu


andree01

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chcę sam położyć rury pex do ogrzewania centralnego na poddaszu. Zainstalowanych będzie 9 obiegów grzejników i 2 obiegi podłogówki. Jaką średnicę ma mieć rura od pieca do rozdzielacza. Dom ogrzewany jest drewnem na parterze jest instalacja z rur ocynkowanych. Chodzi mi o to żeby położyć rury i zalać posadzkę żeby można było dalej remontować poddasze a podłączenie pod piec zrobi hydraulik.

post-17873-1277043262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że pisze drugigo posta ale problem z netam

Moje pytanie takie:

Czy dobrze myślę że do każdego grzejnika rury prowadzę prosto z rozdzielacza?

Czy ogrzewanie podłogowe podłączam pod ten sam rozdzielacz?

Jaka średnica rur 16 czy 20?

Pytanie z innej beczki odnośnie wody pitej. Zrobić ją na pex czy pp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz może być jeden, ale z niezależnymi zaworami termostatycznymi do utrzymania temperatury(szukaj w sklepach instalacyjnych gotowych rozdzielaczy). Co do wody to polecam system instalacyjny TECElogo. Bardzo prosty w montażu. Ponadto przy zmianie można też go łatwo zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ze rozdzielacz podłogowy mogę zastosować do grzejników.

Czy da się tak zrobić, że w jednym rozdzielaczu będę miał grzejniki i podłogówkę np. połączyć dwa rozdzielacze pierwszy to 9 obiegów grzejników i drugi dwa 2 obiegi podłogówki, jeśli mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to zrobić (może jakiś schemat) jakich zaworów użyć jakich rozdzielaczy i jak to wszystko w jedną całość połączyć

PS. jak coś to napisz na PW jaki rozdzielacze byś sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielaczy możne być kilka. Dla podłogówki dodatkowo posiadają układ mieszający który obniża temperaturę dla podłogówki. Rozdzielacze takie łączy się równolegle. Przygotuj schemat instalacji z zaznaczonymi odbiornikami i wrzuć na forum to można na nim popracować. Najlepiej gdyby był w formacie jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam

Chcę sam położyć rury pex do ogrzewania centralnego na poddaszu. Zainstalowanych będzie 9 obiegów grzejników i 2 obiegi podłogówki. Jaką średnicę ma mieć rura od pieca do rozdzielacza. Dom ogrzewany jest drewnem na parterze jest instalacja z rur ocynkowanych. Chodzi mi o to żeby położyć rury i zalać posadzkę żeby można było dalej remontować poddasze a podłączenie pod piec zrobi hydraulik.

Rury do CO ocynkowane.....?????!!!!!!! nie wiem czy ja dobrze interpretuje sytuacje

Może są do zimnej wody 10C

Zawsze mogę się mylić... Podpowiedz o co chodzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.