Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym Z wentylatora i drzwiczek


...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z piecem mialłowym odrazu żeby było wiadomo to podam jego parametry:

 

Kocioł Wodny Miałowy

KWM-S kl. III

moc cieplna - 38 KW - a z tego co wiem to 38kw jest na piec 200m2 ,a na mmój powinien miec 25kw

pow.Grzewcza 4m2

dop.ciśnienia - 1,5 Bara

średnie zużycie paliwa - KG/24h

2007

pojemność wodna 170 L

znak KJ - KT/8

...................................dom jednorodzinny o pow. 146 m2 , miał powinien palić sie od góry w dół,

gdy rozpalam w piecu miał z początku pali się od góry ale po około 3 godzinach nie wiem jakim cudem żar przedostaje sie na sam dół i miał pali się od dołu co sie zdarzac nie powinno, i z tego powodu piec sie dusi i dym uchodzi prawie kazdymi drzwiczkami i wentylatorem, , mi wydaje sie ze komin nie jest przystosowany bo mozliwe ze na ten piec jest za wąski - ma okolo 15 na 15 cm

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę kolegi piec 38 KW to w zupełności poradzi sobie z 350 metrami ( przy średnio ocieplony mieszkaniu ) A więcej aż takie przewymiarowanie kotła jak u Pana zawsze będzie wiązać się z problemami. Pisząc to zakładam że nie mieszka Pan w szałasie ( bez obrazy ) ale przy takim naddatku mocy współczynnik emisji naprawdę mógłby być bardzo bardzo wysoki. Moim zdaniem najlepiej wymienić kocioł jeśli to nie możliwe zmienić opał na coś mniej energetycznego ( zrębka, trocina) Na 150 metrów jak w Pana przypadku to spokojnie 18- 20 Kw oczywiście uwzględniając zapotrzebowanie na moc. Proszę napisać o tym jak jest pobudowane mieszkanie i jak ocieplone. Proszę napisać coś o instalacji to też rozjaśni temat. To że się pali zarówno od góry i od doły to efekt złego spalania w kotle. Nigdy nie osiągniemy dobrych parametrów spalania przy takim przewymiarowaniu kotła. Efekt dymienia powstaje na wskutek duszenia kotła. Proponuję zajrzeć do komina. Nie wiem czy przy takim rozwiązaniu wytrzyma on więcej niż 5 lat. Proponuję działać puki czas. Komin o takich wymiarach poradzi sobie z kotłem miałowym ale nie takiej mocy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD no w szałasie to nie (świerzy dom wybudowany, wykończony pół roku temu) ściany są z suporeksu , ocieplony styropian 10cm ,pod dach położona wata 20cm , jak miałowiec to miałowiec kopowałem wielo i mało kaloryczny miał, lecz w tym przypadku to nie robi różnicy, jeśli chodzi o komin to miałem zamiar wezwać kominiarza który u mnie witał przd odebraniem domu by sie wypowiedział, bo sam nie jestem w stanie nic określić ,a co dokładnie chce pan wiedzieć o instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Mam problem z piecem mialłowym odrazu żeby było wiadomo to podam jego parametry:

 

Kocioł Wodny Miałowy

KWM-S kl. III

moc cieplna - 38 KW - a z tego co wiem to 38kw jest na piec 200m2 ,a na mmój powinien miec 25kw

pow.Grzewcza 4m2

dop.ciśnienia - 1,5 Bara

średnie zużycie paliwa - KG/24h

2007

pojemność wodna 170 L

znak KJ - KT/8

...................................dom jednorodzinny o pow. 146 m2 , miał powinien palić sie od góry w dół,

gdy rozpalam w piecu miał z początku pali się od góry ale po około 3 godzinach nie wiem jakim cudem żar przedostaje sie na sam dół i miał pali się od dołu co sie zdarzac nie powinno, i z tego powodu piec sie dusi i dym uchodzi prawie kazdymi drzwiczkami i wentylatorem, , mi wydaje sie ze komin nie jest przystosowany bo mozliwe ze na ten piec jest za wąski - ma okolo 15 na 15 cm

 

prosze o pomoc

Witam

Rozumiem że jest to kocioł kupowany jako całodobowy. A więc średnio ma pracować na 19kW.

Może 146m2 go nie przeciąża ale znam kotły miałowe pracujące latem tylko na ciepłą wodę

po 5-7 dni na jednym zasypie także nadmiar mocy jako przyczyna odpada.

Komin trochę maławy ale spróbuj zmniejszyć obroty wentylatora, da to mniejszą chwilową moc kotła.

Czy kładziesz coś na rusztach żeby miał się nie przesypywał do popielnika?

Jak bardzo masz zwilżony miał? Czy jest dostęp powietrza z zewnątrz do kotłowni?

Pozdrawiam

Krzychu

PS Wiem że to wiele pytań ale jakże ważnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z piecem mialłowym odrazu żeby było wiadomo to podam jego parametry:

 

Kocioł Wodny Miałowy

KWM-S kl. III

moc cieplna - 38 KW - a z tego co wiem to 38kw jest na piec 200m2 ,a na mmój powinien miec 25kw

pow.Grzewcza 4m2

dop.ciśnienia - 1,5 Bara

średnie zużycie paliwa - KG/24h

2007

pojemność wodna 170 L

znak KJ - KT/8

...................................dom jednorodzinny o pow. 146 m2 , miał powinien palić sie od góry w dół,

gdy rozpalam w piecu miał z początku pali się od góry ale po około 3 godzinach nie wiem jakim cudem żar przedostaje sie na sam dół i miał pali się od dołu co sie zdarzac nie powinno, i z tego powodu piec sie dusi i dym uchodzi prawie kazdymi drzwiczkami i wentylatorem, , mi wydaje sie ze komin nie jest przystosowany bo mozliwe ze na ten piec jest za wąski - ma okolo 15 na 15 cm

 

prosze o pomoc

Witam.

 

Problem przewymiarowania kotła jest tutaj bezdyskusyjny. Proponuję porozmawiać z Kol. Jerrykiem z Forum w sprawie niedużej przeróbki kotła mającej na celu zmniejszenie jego mocy.

 

Zwróć uwagę przy zasypywaniu kotła miałem, żeby w miarę równo rozgarnąć miał po komorze paleniskowej. Warto dobrze oczyścić kanały i otwory w kotle doprowadzające powietrze do spalania. I oczyść komin. Być może po jakimś okresie pracy kotła na ściankach komina osadziło się już co nieco i przewęża Tobie przekrój komina powodując dymienie z drzwiczek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za długie milczenie

a więc Krzychu82

już próbowałem zmniejszać obroty wentylatora i to pomaga mi właśnie teraz gdy żar przedostaje się na sam dół wtedy zmniejszam obroty i sie pali narmalniej, i sie tak nie dusi. na rusztach nic nie kłade -(sprawdzałem) i tak sie prawie nic nie przesypóje, ale co niby miałbym kłaść ? przcież z dołu tez musi docierać tlen, A miał mokry czy suchy to już jak dla mnie dużej roli nie odgrywa ponieważ pali mi sie tak samo (testowałem) i do kotłowni mam uchylone okno tylko po to żeby dym nie przedostawał sie z drzwiczek pieca w kotłowni do mieszkania,bo zaczadzić sie idzie.

 

a odp, na pytania.

Zwróć uwagę przy zasypywaniu kotła miałem, żeby w miarę równo rozgarnąć miał po komorze paleniskowej. Warto dobrze oczyścić kanały i otwory w kotle doprowadzające powietrze do spalania. I oczyść komin. Być może po jakimś okresie pracy kotła na ściankach komina osadziło się już co nieco i przewęża Tobie przekrój komina powodując dymienie z drzwiczek.

 

miał za każdym razem jest równo rozgarniany, wszystkie kanały równierz czyściłem, a bez przesady- piec jak zarówno komin jest używany zalednie pół roku więc nie wydaje mi się by podlegał tak szybko intensywnemu czyszczeniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawdź jeszcze czy dobrze domykają Ci się drzwiczki od wyczyski komina - mam to samo uszkodził mi się zameczek od wyczystki i jak odskoczą to kocioł dostaje wsteczne powietrze przez i wywala dym przez wentylator, drzwiczki i którędy się tylko da.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.