Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym z drzwiczek wycierowych


Kickers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem od 3 dni dym wylatuje mi z drzwiczek wycierowych które mam za piecem oraz na strychu . Wcześniej nie było takiego problemu a teraz dym zamiast lecieć do komina leci do środka . Powiem tylko że komin miałem czyszczony kilka dni temu piec tak samo i sądzą rozniez wyjeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dym leci cały czas czy tylko przy rozpalaniu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociepliło się,ale to nie powinno mieć takiego wpływu na ciąg,jeśli przedtem nie było problemu. Sprawdź czy nie masz jednak przytkanego komina. Lusterko w wyczystkę na dole i czy widać świat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Miałem podobny przypadek.  Okazało się że powód dymu to zanieczyszczenie w czopuchu i łączniku do komina było tam 1/3 lub więcej przekroju osadzonej sadzy. Wygarnąłem około 2/3 wiaderka sadzy i po problemie. Z moich obserwacji dzieje się tak na poziomych odcinkach pomiędzy kotłem a kominem, im ten odcinek dłuższy tym więcej sadzy. Czyszczę te miejsca dwa razy na sezon grzewczy i problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem podobny przypadek - sprawdzałem komin biegałem na dach jak ciągu nie ma tak nie było. Dym wali się przez drzwiczki nie wiadomo co jest. Okazało się, że miałem nieszczelność na rurze łączącej kocioł z kominem. Po zatkaniu dziur w łączniku komin czopuch pieca wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.