Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym z komina z drzwiczek na strychu


Sidroma

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam taki kłopot. Mam zwykły piec wszystkopalny - stalmark. Dom stary poniemiecki - piec na parterze a komin długi na około 12m. Przekrój komina to około 20cm w kwadracie. Komin czysty, czyszczę go sam bardzo często z wszelkich sadz. Ale nawet po wyczyszczeniu nie mogę otworzyć pieca bo dymi się z drzwiczek pieca. Druga rzecz - dymi się z wyczystki, która jest na strychu - około 2 metry od szczytu komina. O co chodzi? Dlaczego dymi się przez zamkniętą wyczystkę a nie idzie do góry mimo że komin czysty i szeroki a do szczytu kawałek?

Pozdrawiam

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić tak. w wyczystce od komina, jak jest czysty to nie ma ryzyka, zapal gazety aby nagrzać komin jak komin chwyci ciąg to zamykasz wyczystkę i od razu zapal podpałkę w kotle na ruszcie - gazety i drewno aby mocno się paliło  . W lecie tak czasem bywa, szczególnie przy długich kominach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie dostaje się gdzieś do komina lewe powietrze. Pal mocniej, utrzymuj ciągły płomień w palenisku, nie podkładaj za dużo naraz. Musisz po prostu uzyskać bardziej gorące spaliny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare kominy są czasem wredne - też tak mam ale jakoś daję radę.  :D

Samo czyszczenie to obciążnik około 4 kg i przemiatanie góra/dół tak minimum 10~12 razy....

 I sprawdź czy nie masz gdzieś przedmuchu w stropie. Wiem że to trudne ale trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.