Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Stare Palenisko


heso

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc spalić te zakupione 50 kg ekogroszku pomyślałem, że zmniejszę komorę zasypową.

Ograniczyłem szamotem do rozmiarów ok.20 X 10 cm wysokości w miejscu wierzchołka łuku.

Rozpaliłem, wrzuciłem najpierw parę kawałków orzecha, potem przy ok.60 st.C ten groszek.

Po parunastu minutach było już 80 st. Wygląda na to, że będzie jeszcze bardziej oszczędnie,

popalę trochę, to zobaczę. Ograniczam sobie oczywiście wrzucenie większego kawałka drewna

czy węgla, ale- coś za coś.

Komora oczywiście w widoku z góry.
post-94-0-47117400-1515001676_thumb.jpgpost-94-0-39801900-1515001699_thumb.jpgpost-94-0-11181200-1515001725_thumb.jpgpost-94-0-42032400-1515001742_thumb.jpgpost-94-0-88242400-1515001768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No i doigraliście się... Angole nie przyjadą, to może chociaż Wam  pokażę w końcu tu jakiś następny  kawałek kotła.

Pospawałem ten ruszt wczoraj, no i dobrze, bo dziś straszny ziąb, więc dziś z głowy.

Historia tego kawałka żelastwa jest ciekawa, bo ruszt był trzy razy wyciągany z kupki złomu w kącie podwórza po tym, jak stwierdzałem, że nie o to mi chodziło.

Ale poprzycinałem, pospawałem i mam. Jasne, że dziwny, ale taki właśnie musi być. Wiem, że niewiele to zdjęcie pokaże, bo liczy się całość paleniska, ale musicie mi

uwierzyć na słowo,  jest prawie idealnie po około piętnastu latach poszukiwań.

Pozdrawiam. Henryk S.

ruszt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.01.2018 o 18:54, heso napisał:

Ograniczyłem szamotem do rozmiarów ok.20 X 10 cm wysokości w miejscu wierzchołka łuku.

Heso, we wątku o piecyku kirgizkim pogazywałeś fotki komory zasypowej i nie było zmniejszenia. Skasowałeś, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.