Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Elektryczne? Wasze Doświadczenia


mar1982kaz

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zadanie z jedną niewiadomą:

Policzmy zużycie dzienne energii - większość urządzeń klasy AA+:

- komputery 2,0 kWh

- lodówka 0,6 kWh

- lcd 1,2 kWh

- zmywarka 0,8 kWh

- pralka w przeliczeniu na dniówkę 0,3 kWh

- kuchenka 1,0 kWh

- piekarnik 0,3 kWh

- 3 żarówki 100W (jedyne urządzenie klasy G) to 2,4 kWh

- pomijam czajnik oraz ładowarkę do telefonu komórkowego

 

Daje to 8,6 kWh. Na 2 miesiące 61x8,6=524,6 kWh.

Zakładając 0,60 zł za 1 kWh 524,6x0,6=314 zł

Pytanie brzmi:

Gdzie obejście?

 

Pozdrawiam.

 

niemam żadnego obejścia mieszkanie wynajmuje niedługo się buduję i nieprzeszło mi nawet przez myśl by zakładać jakieś magnesiki czy inne kombinacje stosować w okresie gdy są duże mrozy stosuję dodatkowe ogrzewanie farelką z wiatrakiem firmy budget za 30 zł :) wtedy rachunki wzrastają do 230 zł na 2 miesiące farelka stosowana ok 10 godzin tygodniowo przy założeniu że na dworze jest zimniej niż -15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam żadnego obejścia mieszkanie wynajmuje niedługo się buduję i nieprzeszło mi nawet przez myśl by zakładać jakieś magnesiki czy inne kombinacje stosować w okresie gdy są duże mrozy stosuję dodatkowe ogrzewanie farelką z wiatrakiem firmy budget za 30 zł :) wtedy rachunki wzrastają do 230 zł na 2 miesiące farelka stosowana ok 10 godzin tygodniowo przy założeniu że na dworze jest zimniej niż -15

 

Z tą dopłatą za korzystanie z farelki to się zgodzę, że koszt wzrośnie o około 50 zł za 2 miesiące, bo

 

80 kWx 0,6 zł/kWh = 48,0 zł.

Ale z tymi odbiorami, o których pisałeś i płaconymi rachunkami za prąd to nijak nie wychodzi.

Z jednym się zgadzam: warto zainwestować w bardzo dobre docieplenie budynku i to nie zależnie jaki rodzaj ogrzewania się wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

w tym roku planuję budowę domku 120m2 z poddaszem, dach dwuspadowy, chcę go porządnie ocieplić 20cm styropianu w podłodze, 12cm fundament, 20cm styropianu w ścianach z maxa, 30cm wełny w dachu dachowka ceramiczna. oto link do projektu http://www.extradom.pl/projekt-domu-ADA%C5...zukaj=ada%C5%9B

 

Problem w tym, że nie mam gazu o okolicy, zastanawiam się nad ogrzewaniem elektrycznym dodatkowo wspomaganym kominkiem z dystrybucją gorącego powietrza, przy czym ogrzewanie elektryczne chciałbym zeby bylo centralne wodne, czyli grzejniki rurki i piec elektryczny przepływowy, gdyż w razie gdyby ceny gazu poszly mocno w gorę bez problemu mógłbym przezbroić ogrzewanie na np. ekogroszek.

 

Czy ktoś ma takie rozwiązanie i jakie są koszty energii na ogrzewanie elektryczne w dobrze ocieplonym domku.??????

 

zależy mi na ogrzewaniu elektrycznym gdyż chcę z kotłowni zrobić pralnie a w przypadku ekogroszku jest to niemożliwe

 

Proszę napiszcie czy macie jakieś doświadczenie odnośnie ogrzewania elektrycznego. pozdrawiam

Kolego niewiem czy już zaczołeś czy jeszcze się szarpiesz z urzednikami od stycznia :angry:

Mój projekt zmieniłem ze 5 razy ale to indywidual i moge ci powiedziec że jak chcesz pradem ogrzewać to zwruć uwage balkony beda mostkami termicznymi ja bym je zlikwidował.

Taras na dole trzeba odciąć od budynku.

Np przystawiany drewniany

Ten słup jak głeboko jest posadowiony czy dochodzi do ławy ? Dokont zamierzasz go zaizolowac bo inaczej będzeie pieknie odprowadzał ciepło.

Tak samo słupy przy wejściu. kolejny problem można je ocieplić ale przez grunt bedą oddawać ciepło.

Ja zdecydowałem się na ogrzewanie prądem mam nadzieje że w tym roku zdąże wystartować z budową może fundament zakończe przed śniegami.

Ale odradzał bym kupno gotowca bo ciężko coś konkretnego znależć .

Oczywiście mój pierwszy pomysł to był gotowiec " http://www.domoforma.pl/page,projekty,idp,135,domo-01-d.html"

Ale po dokładnym obejrzeniu okazuje się że ma masę błędów .

I oczywiście by ogrzewanie elektryczne miało jakiś tam sens musi być wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Bo zazwyczaj przy wymianie 100m3 powietrza musisz je podgrzać o 4- 5 stopni a nie o 40 tak jak w tradycyjnej wentylacji przy temp -20 na dworze.

Czyli z rekuperacją i Gwc musisz wydać 200 W na godzinę a w tradycyjnym ok 1600 W na godzine zakładając -20 na dworze + 20 w domu i wymianę 100 m3 na godzinę.

Dla potrzeb jak bedzie ci ciepełko policzyc .Proponuje w ten sposób.

Gdy masz U ściany okien dachu i podłogi na gruncie.

np mój projekt ściany BK 24 cm Plus 25 cm styro razem U= 0,138 255m2 ścian czyli przez ściany ucieknie ok 35 W na godzine

Musisz policzyc U dla karzdej przegrody jak będzie niskie łącznie z wentylacją to prąd przestanie ci sie opłacac za 240 lat:) zakładając że ceny stoja w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.