Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrzewnica Wodna Volcano


borek1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam na hali zamontowaną nagrzewnice wodna firmy VOLCANO pracuje ona juz 3 rok do tej pory nie było z nią problemu jednak w tym roku zauwarzyłem ze połowa nagrzewnicy nie grzeje jest jakby zapchana wydaje mi sie że jest to kurz ponieważ jest zamonotwana na szwalni i jest tam dużó pułu z tkanin _tak mysle .

Prosze o porade jak ją oczysciic zeby grzałą całaą powierzchnią a nie połową -grzeje połowa ale w pionie czyli lewa grzeje a prawa strona nie grzeje .Chyba nie jest zapowietzrona bo ukłąd jest odpowietrzony sa założone autoamty z 2 Volcano nie mam problemu pieknie podaje ciepło -wisi tez na tej samech hali.

 

Prosze o pomoc w jaki sposób ja oczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szwalni pewnie masz spreżone powietrze ,wystrczy wziasc pisolet i dmuchac w przeciwną stroni niż normalnie wpracy i sie oczysci tylko uważaj bo ten pył co wyleci to jest bardzo palny mysle że o tym wiesz zebys to rbił przy otwardych oknach ,pozniej włacz i bedzie grzeło jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz niejednoznacznie. Jeśli zapchany jest przepływ powietrza to powinien być przepływ czynnika grzewczego przez wymiennik i powrót powinien mieć zbliżoną temperaturę do zasilania. Wtedy można to wyczyścić sprężonym powietrzem oraz suchym pędzlem. Jeśli nie ma przepływu to może świadczyć ,że układ rurek jest zapchany( w danej sekcji bo z opisu wynika,że są dwie) tedy można to przepłukać wodą pod ciśnieniem.Ale może też być tak, jeśli powietrze jest pobierane z zewnątrz, że zamarzł czynnik grzejny ( gdyby był napełniony wodą). Niestety nic na ten temat nie piszesz. Gdyby tak było to trzeba rozmrozić układ (oby nie pękł ) a potem całość napełnić mieszaniną glikolu z wodą. Podejrzewam, że układ regulacyjny jest jeden (zawór regulacyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica napewno nei jest zapowietrzona. Czynnik wchodzi goracy na piecu jest 65 -75 stopni i zasilanie gorace a druga rurka jest troche chłodneijsza wiec nie jest zapowietrzona ,jutro biore spreżarke i ebde czyścił.

 

Druga nagrzewnica ktora wisi była czesciej uzywana na wyższych obrotach na 4 i 5 i pewnie dlatego nie jest zanieczyszczona.

 

 

Poradzcie jaką temperature tzrymac na peicu zeby 2 nagrzewnice były wydajne na 200 mtr piec jest STALBUD AKAL 58 KW do pieca sa podlaczone 2 nagrzewnice i i 4 kaloryfery .

 

na nagrzewnice jest osobne podłaczneie i na kaloryfery osobne zasilaja ten układ 2 pompki,jestem laikiem i stad moje pytanie .

Wczesniej ten piec ogrzewał 400 mtr i nie moge powiedziec zby było nagrzane teraz powierzchnie zmniejszyłe w ramach redukcji kosztó do 200 mtr i stad 2 nagzrewnice na jednej hali.

 

Budynek po starym magazynei nie ocieplony grube 1 mtr mury okna zwykłe kontowniki przeszklone.

 

Nie oszcedzam na ogzrewaniu chce zeby bylo ciepło żeby ludzie nie narzekali, Od 31 grudnia do dziaja spaliłem 800 kg eko groszku i nie wygaszalem ciepła i ogzrewalem 400 mtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.