Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe - Termostat Przylgowy


xswing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś mógłby mi pomóc w ustaleniu prawidłowego montażu. Niestety trafił mi się instalator, który ma pojęcie o wszystkim z lat 80 ale mniejsza o to. Sytuacja wygląda tak ogrzewanie podłogowe pracuje z piecem na opał stały. Ogólnie jest ok poza tym. 1 problem jak spada temp. w piecu to ciepła woda wystudza się co najprościej zrobić w takiej sytuacji? a główny problem to sterowanie termostatem przylgowym. Mam go zamontowany natomiast chciałbym aby włączał podłogę w momencie kiedy na piecu mam 50st. natomiast jak na noc ustawiam np 45st to chce aby tylko kaloryfery pracowały sądziłem że tak jest ale aktualnie, muszę termostat ustawiać na 30st lub niżej bo inaczej podłoga nie załączy mimo że na piecu np mam 70 st. Czy coś nie tak jest z termostatem przylgowym źle podłączony czy co?

Pamiętam jak instalował rozdzielnię to coś zmieniał z obiegami ale nie wiem już co jest grane. Czy ktoś może mi pomóc? niestety nie mam zmysłu technicznego więc proszę o jak najprościej pozdro. dla wszystkich. Poniżej kilka fotek z mojej instalacji rozdzielni. POMOCY Paweł

post-14004-1263054428_thumb.jpg

post-14004-1263054445_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mógłby mi pomóc w ustaleniu prawidłowego montażu.

termostat przylgowy na rozdzielaczu ma za zadanie wyłączyc pompe gdy temp przekroczy dopuszczanlną -chronic instalacje przed przegrzaniem

pokretło powinno bys schowane pod obudowa aby ktos nie powołany nie manipulował

styki zwarte łączysz szeregowo z zasilaniem pompy , po przegrzaniu styki rozłączaja zsilanie

to wszystko co nalezy do tego termostatu

natomiast regulacja temp. na podłodze to osobny termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że termostat przylgowy steruje włączeniem pompy lub wyłączeniem? Teraz sytuacja wygląda tak że muszę ręcznie przekręcić poniżej 30st termostat wtedy pompa zaczyna pracować i robi się podłoga ciepła. Jak ustawie powyżej 30 momentalnie przestaje pracować czy to tak ma działać? Ja chciałbym coś zrobić z tym systemem aby ustawić automatycznie włączanie i wyłączanie pompy. Czy na zdjęciu jest wszystko ok? jeśli chodzi o podłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że termostat przylgowy steruje włączeniem pompy lub wyłączeniem? Teraz sytuacja wygląda tak że muszę ręcznie przekręcić poniżej 30st termostat wtedy pompa zaczyna pracować i robi się podłoga ciepła. Jak ustawie powyżej 30 momentalnie przestaje pracować czy to tak ma działać? Ja chciałbym coś zrobić z tym systemem aby ustawić automatycznie włączanie i wyłączanie pompy. Czy na zdjęciu jest wszystko ok? jeśli chodzi o podłączenie?

 

Witam popieram całkowicie Marka termostat zabezpiecza układ przed przegrzaniem czyli powinien wyłączyć powyżej

50stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę na podłogę regulujesz ,zaworem termostatycznym na rozdzielaczu ,a termostat przylgowy jest zabezpieczeniem

prze nadmiernym wzrostem temperatury,powinien wyłączyć pompę przy przekroczeniu dopuszczalnej temperatury wody wychodzącej z rozdzielacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czy ktoś mógłby mi pomóc w ustaleniu prawidłowego montażu. Niestety trafił mi się instalator, który ma pojęcie o wszystkim z lat 80 ale mniejsza o to. Sytuacja wygląda tak ogrzewanie podłogowe pracuje z piecem na opał stały. Ogólnie jest ok poza tym. 1 problem jak spada temp. w piecu to ciepła woda wystudza się co najprościej zrobić w takiej sytuacji? a główny problem to sterowanie termostatem przylgowym. Mam go zamontowany natomiast chciałbym aby włączał podłogę w momencie kiedy na piecu mam 50st. natomiast jak na noc ustawiam np 45st to chce aby tylko kaloryfery pracowały sądziłem że tak jest ale aktualnie, muszę termostat ustawiać na 30st lub niżej bo inaczej podłoga nie załączy mimo że na piecu np mam 70 st. Czy coś nie tak jest z termostatem przylgowym źle podłączony czy co?

Pamiętam jak instalował rozdzielnię to coś zmieniał z obiegami ale nie wiem już co jest grane. Czy ktoś może mi pomóc? niestety nie mam zmysłu technicznego więc proszę o jak najprościej pozdro. dla wszystkich. Poniżej kilka fotek z mojej instalacji rozdzielni. POMOCY Paweł

Paweł nie wim jak ci pomóc jedyna rzecz jaką zauważyłem uciebie to to że w rozdzielaczu masz bajpas zamontowany za pompą tak jak u mnie wg mnie powinno być tak bajpas pompa a później zasialania podłogówki, u mnie jest tak że jak chodzą pompy na grzejniki chodzi równioeż pompa do podłogówki natomiast jeśli pompy na grzejnik przestaną działać wówczas działa jak zawór dla tej na podłogówkę i tylko mieli w miejscu wodę, nie umiem ci tego może zbyt dobrze przekazać ale mniej więcej widziałem kiedyś schematy podłączenia rozdzielaczy i pompa jest w środku pomiędzy bajpasem i zasilaniem. napisz proszę jak sobie poradziłes z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.