Skocz do zawartości

rosiak

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia rosiak

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. taki zawor honeywell: http://www.termoeko....ell-74.html???? Ten silownik z mojego linka pasuje do tych modeli zaworow 3D
  2. Czyli zeby utrzymac temp powrotu stosuje sterownik: http://sanitsystem.p...py-co cwu-ums-1 i silownik pasujacy do mojego zaworu czyli np http://www.sklep.ete...d_id=500??Czyli To bedzie tak samo wygladalo jak zamiast sterownika podanego przez Ciebie uzyje dedykowanego sterownika ST61 oraz silownik i wszystko bede mogl ustawiac z poziomu sterownika kotla (TECH ST48)?
  3. Rozumiem ze musi dogrzac ale takie skoki wystepuja np raz na dwa dni. Temp na dworzu i wewnatrz budynku nie zmienia sie. Wyglada to tak: Piec pracuje sobie w systemie PID, temp spada sobie o 1-2 stopnie co piec koryguje podnoszac obroty dmuchawy z 20% do 40%. Grzejniki z zaworami termostatycznymi sa lekko cieple i nagle temp leci na leb na szyje a piec zaczyna podawac groszek w bardzo szybkim tempie i dmuchawa na 100% (co zrozumiale bo chce dobic do temp zadanej) Nie dzieje sie tak kilka razy na dobe tylko np raz na dwa dni czy trzy.
  4. Chodzi o to ze jak zaczela grzac dolna czesc domu (3grzejniki) to spalanie wzroslo o prawie 50%. Mimo ze juz wszystko bylo wygrzane na dole Takze nie moge tego zignorowac. Temp wraca bardzo powoli czyli jakies 2-3h
  5. Dziekuje za linka ale moze sa jakies inne propozycje wykorzystujace zawor 3D ktory juz mam zamontowany i wolalbym nie przenosic pompy z zasilania na powrot.
  6. Witam! Mam kocioł 25kW Merkury Zebiec w domu okolo 170mkw, nieocieplonym, stare budownictwo z cegly. Na dole jest nowa instalacja z rozdzielaczem a na gorze rury 2" z ogrzewania grawitacyjnego zostaly zmienione na miedziane mniejszej srednicy ale bez rozdzielacza. Na grzejnikach zawory termostatyczne. Na powrocie przy piecu zawor 3D honeywell (strowany manualnie) ktory ma podnosic temp wody wpadajacej do kotla. Wszystko dzialalo dobrze (a nawet bardzo dobrze) dopoki nie podlaczylem grzejnikow na dole do obiegu. Konkretnie piec osiaga temp zadana 60st, wszystkie grzejniki grzeja i sie wylaczaja w zaleznosci od ustawienia ALE! Raz na jakis czas dochodzi do dziwnej sytuacji: Temp wody w piecu gwaltownie spada (nawet o 10st w ciagu kilkunastu sekund) jakby ktos dolewal wężem zimnej. Panowie z serwisu powiedzieli mi ze to prawdopodobnie zle ustawienie zaworu 3D i dlatego kociol zostaje zalany zimna woda. Czy jest mozliwosc zeby zamontowac silownik i do niego podlaczyc termostat przylgowy, ktory zamontuje przy samym powrocie do pieca (juz za miejscem laczenia sie powrotow z gory i dolu)? Takie rozwiazanie ma sens? Jesli nie to co o tym myslicie. Manualne sterowanie zaworem daje dobre rezultaty na chwile, ale gdy otworzy sie jakis zawor termostatyczny znow trzeba krecic 3D Jesli nie opisalem jasno sytuacji pytajcie. Ogrzewanie podlogowe jest na dole ale wylaczone calkowicie. Pozdrawiam
  7. jednym slowem: czas podawania 5s, przerwa podawania 35s, siła nadmuchu 50% (obserwacja czy sa spieki lub niedopalony), praca podtrzymania 10s, przerwa podtrzymania 20min (jesli rosnie temp to dodac 10 min), wentylator w podtrzymaniu 10s co 35s.?
  8. wiem ze nie ma ustawien uniwersalnych ale od czego zaczac podawanie przez 5s czy 15, przerwa 45s czy moze 120. Chodzi mi o ogolny zarys
  9. Po podniesieniu mocy maksymalnej do 100% i obnizeniu do 70% temp spalin praktycznie niczym nie roznila sie od tej ktora byla przy 80%. Dmuchawa pracuje nadal okolo 50% szybkosci. Jakie proponujecie ustawienia manualne: czas podawania, przerwa podawania, siła nadmuchu, praca podtrzymania, przerwa podtrzymania, wentylator w podtrzymaniu, histereza kotła.
  10. teraz po przeczyszczeniu komina jest 85-95 stopni a przed czyszczeniem 95-110stopni. Po zresetowaniu sterownika i ponownym rozpaleniu juz nie dmucha na 90% tylko okolo 30kilku %. Czyli wszystko jest dobrze czy raczej powinno byc np 1% i co jakis czas przedmuchac?
  11. moc kotla na 80% a spiekow czy niedopalkow nie ma (pozniej zrobie zdjecie i dolacze, sami ocenicie)
  12. Jak mam wlaczony pid na sterowniku to nie mam mozliwosci ustawiania parametrow poza temp co i cuw
  13. Czy podnoszac zadana temp na kotle uzyskamy w ten sposob wyzsza temp spalin?
  14. Czujniki niby wszystkie zamontowane tak jak powinny być. Zresetowalem sterownik po raz 7 i zadzialalo Obroty spadly do okolo 50% (chociaz to tez wydaje mnie sie za wysoko).
  15. Witam! Sterownik nie wylacza dmuchawy po osiagnieciu zadanych temperatur (na kotle 60, bojler 45) Caly czas predkosc nadmuchu wynosi 90-95% Czy to normalne? Jak zmienic predkosc na podtrzymaniu bo dosc mocno halasuje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.