Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hev Eko Plus I Compit R520


slaw2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jestem nowym użytkownikiem kotła Hev Eco Plus 18 KW ze sterownikiem R520.

Mam problem polegający na tym, że piec słabo grzeje a potrafi także zgasnąć.

 

Moje ustawienia sterownika to:

F5 (prędkość wentylatora) - 45%

F7 (czas pracy podajnika w trybie PRACA) - 25 sekund

F8 (czas przerwy pomiędzy podaniami w trybie PRACA) - 70 sekund

F11 (czas pracy wentylatora po zakończeniu podawania węgla w trybie PRACA) - 50 sekund.

Mieszkanie ok. 120 m2. Ekogroszek Retor

 

Jeśli ktoś z państwa mógłby zasugerować jakieś zmiany w ustawieniach byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki, jest dużo lepiej.

Do ideału jednak jeszcze brakuje, głównie rozpalanie kotła.

Myślę, że to wina mokrego ekogroszku. Jak otwierałem worek to z niego ciekło.

Na szczęście na razie dużo nie kupiłem.

W każdym razie wielkie dzięki za szybką pomoc, na razie jestem zielony w tym temacie ale uczę się pilnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja także posiadam piec Hef Eko Plus 18 kW (ze sterownikiem Compit R10). Wiele eksperymentowałem z ustawieniami i do tej pory najlepszy wynik uzyskałem przy następujących ustawieniach:

F 5 - 60

F 7 - 25"

F 8 - 35"

F 9 - 9"

F 10 - 7 min

Zawór trójdrożny ustawiony w granicach 2,3 - 3,5 (w zależności od temperatury na dworze). Zauważyłem, że mniejsze zużycie jest gdy nagrzanie następuje szybko (stąd F8 jest niewiele większe od F7) i na podtrzymaniu częściej włącza się piec (im chłodniej tym ustawiam niższe F 10). Ale pewnie zależy to od rodzaju instalacji (ja mam starego typu tj. grube rury i żeliwne kaloryfery, duża pojemność). Naprawdę polecam wypróbować te ustawienia.

Z chęcią sprawdzę jeszcze inne ustawienia jeśli ktoś ma dobre i chciałby się podzielić.

 

Pozdrawiam :huh:

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam piec Hefa już drugi rok i chciałem przekazać Wam moje spostrzeżenia jak i porady kilku serwisantów tegoż pieca. Widzę że koledzy tutaj stosuja zasadę że parametry F7 i F8 powinny mieć razem wartość 60. Niestety sami serwisanci odeszli już od tej zasady. Piec ma być tak ustawiony aby był odpowiedni płomień, nie było zgrzewów (za mało węgla) i nie było kawałków niedopalonego węgla w popielniku (za dużo węgla). Wartości F7 i F8 zależą również od jakości węgla, jego wilgotności, rodzaju instalacji, ciągu kominowego, wentylacji w piwnicy. Podsumowując to wszystko, nie ma uniwrsalnych ich wartości. Każdy musi metodą prób i błędów znaleźć najlepsze dla siebie ustawienia. I żeby nie było za łatwo to za rok możecie trafić na węgiel innej jakości i te wartości na pewno będą na tym samym piecu inne.

U mnie

F7 25s

F8 55s

A tak jeszcze spytam: slaw2010 co ile rozpalasz w piecu i czemu tak często że sprawia Ci to jakąś trudność ? Ja rozpaliłem w piecu jesienią i palę do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.