Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie piec Hefa 25kw EKO MAT +sterownik Compit Guide R520


sebmon2666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z ustawieniem pieca. Piec Hefa 25kw EKO MAT spala ok 50 kg ekogroszku dobrej jakości (26kj)na dobę. Sterownik Compit Guide R520 ustawienia fabryczne. Jak staram sie cos zmieniac to albo piec spala jeszcze wiecej albo gaśnie. Dom ocieplony, poddasze ocieplone, pow. Domu 250m2. Prosze o pomoc

20190224_143951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sebmon2666 napisał:

Witam mam problem z ustawieniem pieca. Piec Hefa 25kw EKO MAT spala ok 50 kg ekogroszku dobrej jakości (26kj)na dobę. Sterownik Compit Guide R520 ustawienia fabryczne. Jak staram sie cos zmieniac to albo piec spala jeszcze wiecej albo gaśnie. Dom ocieplony, poddasze ocieplone, pow. Domu 250m2. Prosze o pomoc

20190224_143951.jpg

 

20190224_144407.jpg

20190224_144414.jpg

20190224_143926.jpg

20190224_143941.jpg

20190224_144010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Uzupelnij profil. Waznym jest sposob ogrzewania. Jak skonstruowana jest instalacja. Jak prowadzona. Czy sa jakies mieszacze, pogodowka. Jakie sa temparatury na obiegu i jakie w domu. Czy kociol jest regularnie czyszczony. To samo dotyczy komory napowietrzajacej. Czy kociol stoi czy permanentnie pracuje. Jaka jest temp spalin.  Z tego co widze palnik to chyba zwykla fajka z nieobrotowa  korona. Korona w takim przypadku powinna byc uszczelniona. To podstawa.Troche nie chce mi sie odwracac monitora zeby poczytac nastawy. Wrzuc zdjecia popiolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cxy kolega ma glowice termostatyczne ??

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To, ze kolega spala mniej to nic nie znaczy. W popiele masz niespalony wegiel. Wez napisz czy masz w sterowniku PID, czy sterowanie dwustanowe. jezeli sterowanie dwustanowe to napisz po ludzku jaki masz czas podawania, jaki przerwy i jaki nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stwrownik nie ma pidu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ok, tylko mozna dostac skoliozy kregoslupa w odcinku szyjnym czytajac te skany. A monitor mam na scianie to nie bede go demontowal zeby przekrecic.

Edit: masz jakis sterownik pokojowy podpiety pod kociol? Takie i wszelkie inne informacje powinny sie pojawic w pierwszym poscie. Bo zanim dojdziemy do czegokolwiek minie tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ma
A na ile ustawione

Masz zawor 3 drogowy ??? Przy pompie ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zawor w fubkcji ochrony powrotu ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nie mam co prawda doswiadczenia z ogrzewaniem takiej powierzchni. Na dzien dobry zmniejszylbym podawanie, F8. Jest niedopal w popielniku. Czyl palnik nie daje rady spalic podawanego wegla. Zejdz z tym podawaniem na powiedzmy 15 sek. I obserwuj co sie dzieje. Jezeli kopiec bedzie sie zapadal na wysokosc ponizej 3 cm ponizej korony zmniejsz troche nadmuch. Albo inaczej ustaw F8 na 5 sek F9 na 35 do 40. Nadmuch ustaw tak zeby kopiec mial odpowiednia wysokosc max 5 cm. Jezeli kociol bedzie dlugo dochodzil do zadanej to nie panikuj. Tylko obserwuj i wyciagaj wnioski. Skrec troche mieszacz i obserwuj temp w domu. Pompka niech pracuje non stop. jezeli jest na wysokim biegu to obniz na 1. Po tej operacji tez obserwuj czy grzejniki nadajl wszystkie beda grzaly.

Generalnie instalacja jest " za prosta". Masz pompke na boilerze i zawor zwrotny za nia? W tej chwili z tego co widac na grzejniki idzie 48 stopni. Jaka jest temperatura w domu? Warto byloby miec sterowanie pogodowe temperatura za zaworem. Jako przyklad ze u mnie w tej chwili na grzejniki 37 stopni przy temp zewn. 6 stopni. Wiec po co wiecej? Te wartosci sa oczywiscie zalezne od wielkosci grzejnikow.  Ale sterowanie w twoim przypadku wymaga osobnego sterownika zaworu. 

Mialem do niedawna kociol z podobnym sterownikiem jak twoj. Zalozylem zawor mieszajacy z silownikiem. Dostawilem osobny sterownik pogodowo pomieszczeniowy zaworu. Spialem to ze sterownikiem pomieszczeniowym. 1 tys, PLN zwrocil sie bardzo szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hefa eko plus 25 kw

Spala mi od 20 (rekord przy temp. Na kotle 56 a na zewnatrz 6, za to w 3 dupy sadzy) do 36 kg przy minus 15 wegla o kalorycznosci 22mj cena 680, srednio 30 kg
Metraz 180 m2

Temp.od 60-65

Sterownik sppv2 boleckiego z netem i modulacja mocy

1. Te wszystkie rury w piwnicy masz do ocieplenia bo tam tez kg uciekaja
2. Zrob ustawienia jak proponuje visitor
3. Ile dokladnie masz ustawione na glowicach, ja mam 3,5 jak wiecej to idzie pasc
4. Jak ladowany jest bojler

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ??? Czy u kolegi ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ekoplusie nie ma rusztu wodnego

 

 

W eko macie jest ruszt wodny (wedlug katalogu)

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pianka do rur podwojnie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

https://www.google.de/search?q=pianka+do+rur&client=opera&hs=KAh&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiriLrrg9XgAhVERxUIHYgpA7MQ_AUIDygC&biw=1880&bih=939

Najpierw trzeba ustabilizowac palenisko. Zrob wszystko co ci polecalem wczesniej.  Bo ustawienia fabryczne to sa cos okolo mocy maksymalnej. A obecna aura to dla budynku kolegi to wymaga pewnie duzo mniej niz 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mnie to nie posiadam bojlera ciepla wode mam z piecyka gazowego kociol tylko do C.O wiec rury do ocieplenia a czym najlepiej ???

Piszesz ze nie masz bojlera a na 1 fotce sterownika widze ze pompa CWU pracuje

 

Masz 2 pompy ???

 

Ja mam cwu tylko z kotla nauczylem sie w tym roku trybu letniego i na 140 kg mam caly miesiac ciepla wode

Czy lepiej nie wiem ale woda jest gorąca

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.