Skocz do zawartości

MAVERIC

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MAVERIC

  1. Łatwo komuś powiedzieć ocieplić dom lub wymienić dach. Zastanawia mnie ta grubość i wogóle sadza po tygodniu. Ja czyszczę piec po każdych dwóch zasypach zbiornika (obojętnie czy jesienią czy zimą) i mam na ściankach warstwę pyłu którą zgarniam szpachelką a resztę zwykłą zmiotką. Może to ma coś wspólnego z węglem? Obecnie u mnie już drugi zasyp wytrzymuje 7 dni przy 120m2 w starym nieocieplonym domu z 60 lat. Ustawienia mam podobne. F7-20 F8-40. Wartościami na podtrzymaniu na razie może się nie zajmuj (to w przyszłości). Daj jakieś swoje namiary to więcej może pomogę.
  2. Szkoda że nie podałeś jakie były te ustawienia fabryczne. Przy obecnych temperaturach nie spodziewaj się rewelacji. Na początek ustaw F7 na 25s i F8 na 50s i po jednym dwóch dniach sprawdź czy w popielniku są kawałki niespalonego węgla. Jeśli tak to zmniejsz F7 o 5s. Metoda prób i błędów niestety musi zadziałać. I radzę założyć głowice termostatyczne na kaloryfery. Niezrobiłem tego od razu i po roku i tak kupiłem. Przy obecnych mrozach może mniejszy z nich pożytek ale wiosną i jesienią są niezastąpione.
  3. Witam. Mam piec Hefa już drugi rok i chciałem przekazać Wam moje spostrzeżenia jak i porady kilku serwisantów tegoż pieca. Widzę że koledzy tutaj stosuja zasadę że parametry F7 i F8 powinny mieć razem wartość 60. Niestety sami serwisanci odeszli już od tej zasady. Piec ma być tak ustawiony aby był odpowiedni płomień, nie było zgrzewów (za mało węgla) i nie było kawałków niedopalonego węgla w popielniku (za dużo węgla). Wartości F7 i F8 zależą również od jakości węgla, jego wilgotności, rodzaju instalacji, ciągu kominowego, wentylacji w piwnicy. Podsumowując to wszystko, nie ma uniwrsalnych ich wartości. Każdy musi metodą prób i błędów znaleźć najlepsze dla siebie ustawienia. I żeby nie było za łatwo to za rok możecie trafić na węgiel innej jakości i te wartości na pewno będą na tym samym piecu inne. U mnie F7 25s F8 55s A tak jeszcze spytam: slaw2010 co ile rozpalasz w piecu i czemu tak często że sprawia Ci to jakąś trudność ? Ja rozpaliłem w piecu jesienią i palę do tej pory.
  4. Tak, chodziło o F8. Oczywiście napisz czy to pomogło. Myslę że tak.
  5. Na początek zmniejsz F7 z 70 na 50s i zobacz czy zostaja Ci kawałki niespalonego węgla, jak nie to jeszcze zmniejsz do 45s a jeśli tak to zwiększ do 55s. Temperatura na pewno wzrośnie a w piecu niewygasnie.
  6. No i namieszałem. Mój sterownik to Compit ale nie 501 a R510. Przepraszam za pomyłkę.
  7. Mam taki sam piec ze strownikiem Compit 501. Nie trzeba wygaszać pieca aby go oczyścić. Mam wyciętą z cienkiej blachy przykrywkę. Wyłączam piec i tą blachę kładę na palenisko. Rozbieram piec od góry, czyszczę go (zajmuje to góra 0,5godziny), składam piec, wyjmuję blachę i włączam piec. Ogień jest tam cały czas. Przykywka ma za zadanie osłonięcie paleniska przed spadającym popiołem w czasie czyszczenia. Jakie macie w takich piecach ustawienia w czasie pracy (czas podajnika i przedmuchu) ?
  8. Witam. Interesuje mnie ten fragment postu o czasie pracy podjanika. Jest napisane że w procentach. Też mam sterownik Compit 501 i jak mam ustawione F7 na 15 to podajnik podaje 15 sekund. Czemu macie w procentach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.