Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa kotły w jednej kotłowni HG + Pellet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W planach mam zamiar zmodernizować swoją kotłownie. Myślałem zamontować kocioł kombiowany czyli jeden kocioł na pellet i drzewo Atmos DC18SP Ale mam obawy co do dotacji czy mi zaliczą. Z zakupem i montażem na razie się nie spieszę po pierwsze z tymi ruchami w sprawie wypłat za dotacje a po drugie to ta zielona lista ZUM Tam nie ma tego wymienionego pieca i podobnie ma go nie być po 1.04.24r.

Wpadłem na taki pomysł być może ktoś juz to przerabiał i taki temat był widziałem filmiki na yt paru producentów tak robi ale nie znalazłem tych warjantów które mnie cenowo interesuja.

Dotacja prawdopodobnie była by tylko na jeden piec. Ale pytanie czy takie coś jest możliwe ze względów gwarancji producenta pieców bo wtedy jest możliwoś palić dwoma piecami, a w kotłach kombi jest to nie zalecane. Ja tez oczywiście nie palił bym dwoma na raz. Kocioł na pellet chciał bym zastosować jako podtrzymanie temperatury w buforze gdy nie mógł bym podłożyć do pieca na HG. Chodzi mi przeważnie o kotły tej samej marki które mają takie kotły. Prawdopodobnie wpiąć sie do instalacji dwa kotły da, tylko czy dany producent w razie jakieś awarii udzieli mi gwarancji i serwisu. I dodatkowo czy dało by sie wysterwować piec na pellet by go załączyć po wypaleniu drzewa w kotle na HG jak to jest np. w atmos DC 18SP

Jeśli chodzi o producentów którzy mnie interesują to Atmos, Defro, Lazar. Ewentualnie inny producent który mi umkną. Jesli chodzi o inwestycje w piece to podobne cenowo do atmosa dc 18 sp.

A dodam jeszcze ewentualnie jaki bufor miał bym zastosowac do takiego układu 2 kotłów. Mam tylko obieg otwarty obecnie w domu.

Za jakies sugestje i podpowiedzi z gory dziekuje.

pozdrawiam.

Edytowane przez Turibo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł na pellet ok 20kW + kocioł DS 14kW , tylko na drewno, oba wpiete w bufor 800l.

Wszystko w układzie zamkniętym, pracuje już 11 sezon.

Grzane prawie 300m2 w tym 170m2 podłogówka,  grzejniki ponad 100m2 , reszta ok 25m2 nie grzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą instalację ponad 11 lat, wtedy to praktycznie nie istniały kotły na drewno, ani też na pellet.

Kocioł na pellet to składak- wymiennik Wolfa + palnik Viking Bio 20kW, a kocioł DS to prototyp, który nigdy nie wszedł do produkcji masowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.