Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stare okna - ciągnie zimnym


Pankiew

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam mały dylemat z oknami. 

Okna wymienione ~23 lata temu z drewnianych na pvc, dwuszybowe. Dom drewniany. Przy mrozach uwidocznił się objaw zimna, które oddaje okno. Uszczelki wymienione na nowe latem były i zrobiona regulacja okien. 

Kupiłem pirometr, żeby jako tako mieć ogląd, co się dzieje. Ściana ma około 23 stopnie w domu i na około pół metra od okna. Przy oknie już mniej więcej 20. Glefy coś koło 17-19. Szyba ~17. Rama ma od 10-15 stopni, im bliżej parapetu tym zimniej, wyżej cieplej. 

Nie ja wstawiałem te okna, więc nie wiem jak to ktoś robił. Teraz nie mogę zajrzeć bo jestem po szpitalu i na miesiąc jestem uziemiony. 

Waszym zdaniem może to być objaw złego ocieplenia ramy okna? Ojciec mi mówi, że może nikt te 20 lat temu nie dawał pianki i możliwe że tylko wełna napchana jest w szczeliny. 

Się zastanawiam czy rozebrać na wiosne szalówke od zewnątrz i próbować to jakoś piankowac, czy może to już kwestia że okna są stare i może trzeba kupic nowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare okna tak mają - nowe plastikowe też będą miały podobnie tylko 3 szyby wypadną lepiej, na tą chwilę najcieplejsze są chyba drewniane z 3 szybami.

U mnie nowe okna z veki profil 82mm szyba 3x  i przy silnym mrozie potrafi przy słupku miedzy oknami mieć koło 0st C

Profil PCV to najsłabsze ogniowo okna

Co do zimnego parapetu obstawiam że pianka po prostu się skurczyła i są dziury w koło okna.

Ja widuje po roku nowe okna wokół których potrafi być już szczelina około 1-2mm w piance, dlatego daje się taśmy do ciepłego montażu.

Edytowane przez szakallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... To może i ja tak zrobię. Rozbiore, dam taka piankę co nią stropy ocieplaja... Polynor czy jakoś tak, do tego taśmę i zobaczę kolejny rok. 

Wcześniej bylo ogrzewane kaflowym piecem, nagrzane mocno było w pomieszczeniu, to nie było czuć tak mocno. Teraz jak remonty skończone, ogrzewanie podłogowe zrobione, trzymam w pokoju około 23 stopnie, to leżąc przy oknie, zimno. No nie jest komfortowo. 

Jakbym wymieniał to dałbym takie okno bez słupka na środku, co by mostka nie było. Tylko po remoncie w środku wszytko i tak nie bardzo chce mi się teraz rozwalać te okna. 

Jak zawiesi się zasłonę to jest dużo lepiej ale w ciągu dnia nie będę z zasłoniętymi oknami siedział hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.