Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł kondensacyjny Cerapur ZSB 22-3C JUNers


leppero11
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez h3nio,

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł kondensacyjny Cerapur ZSB 22-3C JUNKERS. Witam Podczas przerw w pracy kotła słyszę w komorze spalania szum najprawdopodobniej wentylatora. Czy to normalne i jak długo po zgaśnięciu płomienia wentylator powinien pracować? Mam wrażenie że u mnie pracuje bez przerwy. W nocy jest to trochę uciążliwe, piec mam zaraz za cienką ścianą. Wentylator pracuje nawet wtedy gdy wyłącze na noc ogrzewanie domu i podgrzewanie wody. 

Edytowane przez leppero11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że czas wybiegu pompy zaczyna działać po ustawieniu pokrętła regulatora CO na śnieżynkę. Domyślam się, że nie ma żadnego sterownika pokojowego. Więc najprościej będzie zamontować pokojówkę, która wyłączy palnik i pompę w godzinach nocnych.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie, czy wcześniej też tak szumiało, czy problem pojawił się niedawno? Ponadto proszę sprawdzić, na jakie wartości ustawione są funkcje serwisowe 5.b (czas wybiegu wentylatora - domyślnie 03) i 9.F (czas wybiegu pompy CO - domyślnie 03). Jeżeli wartości są takie jak domyślne, to nie pozostaje nic innego jak wezwać serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli kociol pracuje wg KG , po obnizeniu temp.na noc o np.1-2 st.C,pompa CO pracuje caly czas na wylaczonym palniku. Tak jest w Bosch Condens.Jedyne wyjscie z takiej sytuacji jest obnizenie nocne do 5st.C. Wtedy pompa CO przestaje pracowac. Mam to sprawdzone.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko ja mam w tej chwili włączone ogrzanie  I grzanie wody na noc ( w programie czasowym od 21 do 6-30) a w piecu cały czas coś pracuje. Palnik nie odpala tylko pompa albo wentylator pracuje bez przerwy albo z bardzo krótkimi przerwami. Spróbuje jeszcze ustawić obniżenie temperatury o więcej  stopni bo faktycznie na noc miałem obniżoną temperaturę o 2°C na kaloryferach i  ogrzewaniu podłogowym. 

Edytowane przez leppero11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, D20CR napisał(a):

Jesli kociol pracuje wg KG , po obnizeniu temp.na noc o np.1-2 st.C,pompa CO pracuje caly czas na wylaczonym palniku. Tak jest w Bosch Condens.Jedyne wyjscie z takiej sytuacji jest obnizenie nocne do 5st.C. Wtedy pompa CO przestaje pracowac. Mam to sprawdzone.

Ja mam u siebie ogrzewanie tylko kilka godzin rano, kilka godzin popołudniu i kilka godzin wieczorem. Dzięki temu kocioł się nie nudzi i nie mieli bez sensu pompą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę i piec na pewno robi przerwy, to znaczy wyłącza się i jest cicho. Dzisiaj pomimo wyłączonego na sterowniku w salonie ogrzewania centralnego i grzania  wody od godziny 21 do 6-30 pięć o godzinie 2 w nocy włączył się i zaczął grzać. Na sterowniki mam ustawiane sterowanie automatyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem za pomoca jakiego sterownika sterujesz praca kotla, ale u mnie mam CW400 , i jest w menu opcja "prog obnizenia temp" , wiec jesli na zew. temp.sie obnizy do jakiejs wartoaci ,to kociol tez sie wlaczy. Byc moze o 2-giej dokladnie to nastapilo.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Trzeba było od razu napisać, że masz CW400.

Otworzyć menu Ogrzewanie -> Ustawienia temperatury -> Obniżenie -> Ogrzewanie wyłączone

Albo zamiast tego można jeszcze zmienić ustawienia w menu serwisowym:

Ustawienia ogrzewania -> Obieg grzewczy -> Sposób obniżenia -> Próg temperatury pomieszczenia

Ustawienia ogrzewania -> Obieg grzewczy -> Grzanie stałe poniżej -> Wyłączone lub jakaś niska wartość

Ustawienia ogrzewania -> Obieg grzewczy -> Ochrona przed zamarzaniem -> Wyłączone lub Wartość rzeczywista temperatury pomieszczenia

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 07:04, leppero11 napisał(a):

Też mam Cw400, da się to jakoś wyłączyć? Chodzi mi o to żeby piec się nie włączał w nocy

Wchodzisz w Ogrzewanie --> Program czasowy --> Rodzaj programu czasowego  USTAW "dowolne ustawienie temperatury". Następnie w programie w wybranych godzinach skręcasz temperaturę do minimum (wył.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.