Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol zasypowy - Logica


Gość Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Po kilku ladnych tygodniach walki z Logica doszedlem do w miare zadawalajacych efektow (m.in. zmniejszylem temp na obiegu podlogowym i poprzestawialem milion razy sterownik) ktore pozwalaja utrzymywac piec na jednym zasypie okolo 20h. Niby wszystko super, ale po kazdym cyklu konieczne jest oproznienie reczne paleniska gdyz popiol nie opada do popielnika, na ruszczie znajduje sie okolo 15-20cm zaru ktory juz sie nie pali a zarzucenie tego nowym wsadem skutkuje FUEL po 6-7h. Kupujac piec zasypowy spodziewalem sie (przez swoj brak wiedzy na temat piecy na paliwa stale) ,ze bede tylko co kilkanascie godzin sypal opal i wyjmowal popiol z popielnika, nie muszac codziennie (max co 2gi dzien) wyladowywac wiadra popiolu z paleniska i rozpalac od nowa. Czy jest jakas szansa na wydluzenie stalopalnosci do chociaz 3-4 dni ? Czy poprostu tak to wyglada i juz ? (mowa o paleniu mialem, a w sumie czymkolwiek B) )

Znajomy ostatnio zakupil kociol, z podajnikiem szufladowym (co prawda znalazlem tylko takie sporo powyzej 20KW , ktore sa chyba za duze na moj 140m2 domek ) ale az mnie zazdrosc zrzera jak mi mowi iz piec dziala non stop a on tylko dorzuca do zasobnka i wymuje popiol. Jak to wyglada, co bezobslugowego (to taki skrot myslowy oczywiscie i ne spodziwam sie kotla weglowego dzialajacego jak gazowy :) ) moglbym zainstalowac przy zapotrzebowaniu na moc dobrze ponizej 20KW (140m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,na miale to możesz zapomnieć o stałopalności,pozostaje dobry,wysokokaloryczny,niekoksujący z małą zawartością popiołu węgiel, załadunek raz na dobę, dwie szufelki popiołu z dołu,czyszczenie wymiennika raz na tydzień,dwa.

jeszcze zabawa ze sterownikiem na początku (ale masz już wprawę) nie wiem tylko czy to górne spalanie można fabrycznie całkowicie wyłączyć no i czy nie zasmoli wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to rzeczowa i konkretna odpowiedz B) zanim sie zdecyduje na sprzedaz mojego dwumiesiecznego pieca (czego juz jestem bliski) przecwicze jeszcze ten temat :)

co do gorno i dolnopalnosci w Logicy to Cichewicz podaje iz jest on gorno lub dolnopalny (mozliwosc podawania powietrza spod dolnego rusztu lub bokami)

 

a swoja droga, jak to wyglada w piecach z zasobnikiem ? czy idzie palic w nich mialem w procesie ciaglym czy tylko ekogroszkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gorno i dolnopalnosci w Logicy to Cichewicz podaje iz jest on gorno lub dolnopalny (mozliwosc podawania powietrza spod dolnego rusztu lub bokami)

i to właśnie mi się nie podoba bo: jak wentylator się wyłączy to się robi automatycznie piec górnego spalania,sądzę jednak,że da się ten mankament wyeliminować i zasłonić wylot spalin u góry,szkoda oddawać tak drogi i solidnie wykonany kocioł i narażać się na duże straty,żebym widział na żywo,lub chociaż na zdjęciach wnętrze kotła pewnie jakiś pomysł by się znalazł, B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to rzeczowa i konkretna odpowiedz B) zanim sie zdecyduje na sprzedaz mojego dwumiesiecznego pieca (czego juz jestem bliski) przecwicze jeszcze ten temat :)

co do gorno i dolnopalnosci w Logicy to Cichewicz podaje iz jest on gorno lub dolnopalny (mozliwosc podawania powietrza spod dolnego rusztu lub bokami)

 

a swoja droga, jak to wyglada w piecach z zasobnikiem ? czy idzie palic w nich mialem w procesie ciaglym czy tylko ekogroszkiem ?

 

Zastanów się nad tym kociołkiem - Hef EKO-PLUS MULTI. Jest z zasobnikiem i spala groszek lecz również możesz palić miałem. Pocztaj tutaj http://solidnydom.pl/cv_3292_10231,cieplo_na_mial.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ooo to rzeczowa i konkretna odpowiedz ;) zanim sie zdecyduje na sprzedaz mojego dwumiesiecznego pieca (czego juz jestem bliski) przecwicze jeszcze ten temat :D

co do gorno i dolnopalnosci w Logicy to Cichewicz podaje iz jest on gorno lub dolnopalny (mozliwosc podawania powietrza spod dolnego rusztu lub bokami)

 

a swoja droga, jak to wyglada w piecach z zasobnikiem ? czy idzie palic w nich mialem w procesie ciaglym czy tylko ekogroszkiem ?

CO ja tu czytam. sprzedawać najlepszy piec zasypowy.Palić najlepszym węglem zależy od mrozów na 8 miesięcy palenia średnio po 500 kg.na miesiac to 4 tony na rok,czy to dużo bez zabawy z dużą ilością popiołu i czystościa opału,a taże spalin i oczywiście dobrze by był zaworek mieszający.Jezeli chodzi o spalanie to zależy czy zapali się od góry czy od dołu, bo żar w dolnej cześci pieca ma oczywiście blizej do wylotu pod pzegrodą przednia.Zresztą ten kocioł jest tak solidny i szczelny że podczas postoju dmuchawy tam nie ma ciagu.Jeżeli kto chce mieć pewność że spaliny nie polecą nad tą przegrodą to proponuje położyć tam jakiś szamot to dopiero bedzie nawet podwójna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
co do gorno i dolnopalnosci ....... jak wentylator się wyłączy to się robi automatycznie piec górnego spalania,sądzę jednak,że da się ten mankament wyeliminować i zasłonić wylot spalin u góry,szkoda oddawać tak drogi i solidnie wykonany kocioł i narażać się na duże straty,żebym widział na żywo,lub chociaż na zdjęciach wnętrze kotła pewnie jakiś pomysł by się znalazł, ;)

Czy już próbowałeś zasłonić co nieco w tym piecu ? Też mi trochę za "dużo pali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Hydra1976

Witaj

jak chcesz sprzedać ten kocioł ., To chetnie go odkupię - bo to super kocioł. Musisz mieć kiepskie paliwo skoro ci zgorzelina zostaje lub po prostu dajesz za mało powietrza pod ruszt. Czy przepustnice pod rusztem ( boczne) masz otwarte? One musza być uchylone, to są takie zasuwy z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.