Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana sterownika z compit r770 rs


creative84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Posiadam kociol kawah na ekogroszek 15kw ze sterownikiem compit r770 rs. Moj problem polega na tym, ze dwie zimy chcialem to dobrze ustawic i nie jestem nadal zadowolony. Chcialem palic w pid ale w tym sterowniku wedlug mnie pid to jest jakas atrapa plynnego sterowania. Otoz ustawiam tutaj w pidzie maksymalne i minimalne obroty dmuchawy, czasy podawania itd ale niestety ten sterownik udaje modulacje. Dziala to tak, ze w trybie pid ma 4 zakresy pracy wyswietlane na ekranie. Ustawiamy zakresy do trybu minimalnego i maksymalnego. Na przyklad jesli moc dmuchawy na minimum ustawimy 40% , a maksimum 70% to sterownik bedzie mial cztery zakresy pracy dmuchawy 40-50-60-70%, tak samo z podawaniem. nie bedzie zadnej plynnej modulacji tylko skakanie po tych wybranych zakresach mocy 1-2-3-4. Wedlug mnie to bez sensu bo nie tak powinien dzialac algorytm pid. Nie ma tu zadnejplynnje pracy. Na przyklad kiedy na przyklad bym rozpalil to goni temeparure w trybie pid na 4 biegu, tuz przed zadana nagle spadnie na 3 bieg, drugi i pierwszy przez co z rozpedu przeciagnie o kilka stopni i przejdzie w podtrzymanie. Dla mnie to jest atrapa pidu, a nie plynna praca. Tak samo jest z czasami podawania i przerwami podawania. Zmniejszenie albo zwiekszenie mocy o 25%. Minimalny czas podawania wegla to jest 4 sekundy, wedlug mnie za dlugi, mniejszego nie da sie ustawic nawet w ukrytych opcjach. Zastosowany palnik to oryginalenie ekoenergia 15-25, zmniejszylem ją na ekoenergie 10kw, ale chcialbym zastosowac sterownik z prawdziwie inteligentnym sterowaniem procesem spalania.  Zastanawiam sie na Skzp-02. CZy to dobry wybór czy jest cos porownywalnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.