Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy w instalacji co jak powinny pracować jak się włączać


tidia78

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim to znowu ja mam taką zagwozdkę dzisiaj pomóżcie mi żebym inaczej zrozumieć może to trzeba inaczej zrobić

IInstalacja, składa się z pieca Beretta ciała t i w nim jest pompa obiegowa oraz sprzęgła jest to tak Mały obieg piec sprzęgło piec sprzęgło pompka po drugiej stronie sprzęgła są dwie pompy obiegowe jedna na mieszkanie bliżej które jest w tym samym budynku można powiedzieć co piec i druga pompa już na mieszkanie trochę oddalone ta druga pompa musi dopchać wodę ciepłą około 15 m do właściwego podziału instalacji pionów i tak dalej I tu zaczyna się problem.

Ponieważ jeżeli chodzi tylko pompa drugiej instalacji przy sprzęgle woda biegnie przez te 15 m i ma podłączony jeden grzejnik dopiero potem zaczyna się wejście w pion i rozprowadzenie po mieszkaniu, i tutaj pytanie czy nie powinienem tego jednego grzejnika przed tymi pionami odłączyć ponieważ nie wiem czy ta pompa nie przepompowuje mi tej wody przez ten grzejnik?  i nie idzie potem tyle w pionie bo po prostu wraca sobie do pieca....

Ktoś teraz mi powie jak sobie z tym radzę już mówię za tym jednym grzejnikiem już jak jest wpięcie w normalne piony znajduje się pompa obiegowa druga na mieszkanie (piętrowe)pełni ona tam rolę takiego wspomagania jakby żeby rozprowadzić już po właściwym piętrowym mieszkaniu tej dostarczonej wody ze sprzęgła pompa ta jest sterowana czujnikiem na rurze wykrywa że płynie ciepła woda rurą załącza się ,  jednakże jest to w ten sposób że sterownik załącza pompę przy sprzęgle po jakimś czasie włącza się druga pompa obie pracują w tym samym kierunku także tłoczenie jest i rozprowadza tą wodę już wtedy okej z tym że nie wiem czy to właściwie pracuje bo chodzi mi o moce tych pomp z jaką wydajnością pcha jedna z jaką wydajnością pcha druga a jeszcze inna rzecz do tego z jaką wydajnością pcha pompa w sprzęgło czy obie pompy przy sprzęgle nie zabierają więcej wody niż ta pompa w  piecu,  potrafi to wyprodukowac.

Głównie zastanawiam się nad tym czy tej drugiej dodatkowej pompy czy ona tam musi być czy nie lepiej wyrzucić ten grzejnik? w połowie drogi można powiedzieć ewentualnie,  Nie wyrzucać ale go zakręcić po prostu i zobaczyć co się zmieni mi się wydaje że pompa przy sprzęgle jest to ta 100 80 na chyba 60 to ona powinna dać radę z tym drugim obiegiem niepotrzebna jest jeszcze w moim mieszkaniu pompa

 

ewentualnie o sam sposób podłączenia czy załączenia żeby nie załączał jej czujnik na rurze tylko żeby załączał ją sterownik integrator pomp ten który załącza pompę P2 przy sprzęgle od razu załączył tą pompę wspomagającą .

 

Ktoś powie Nie kombinuj na jedną większą pompę myślę że i tak to nic nie da ponieważ sama fizyka mówi jeżeli woda przed przejściem w górę napotka sobie możliwość przepływu przez taki grzejnik to przejdzie przez niego.

 

 

Co sądzicie co byście zrobili

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grzejnik został tam zainstalowany znaczy że był potrzebny. Zainstaluj termostat lub go tylko zakręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.