Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Beretta ciao at 25 kw


tidia78

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka koledzy. Panowie napisałem takie post bo chodzi mi o podłączenie sterowanie do pieca jak w temacie. Generalnie piec pracuje z dwoma strefami,coś jak dwa mieszkania.Jako sterowniki aktualnie są tam sterowniki firmy volt , sterowniki wifi są one podłączone poprzez integrator pomp, są dwie pompy,  dwa sterowniki i ten integrator pomp załącza mi piec gazowy. No i tu de facto mam malutki problemik. Chciałbym żeby mieć na sterowniku podgląd do tego co się dzieje na piecu czyli jakieś błędy,temperatury lub cokolwiek innego musiałbym wykorzystać komunikację open therm. Jednak nie mogę wejść w obydwu mieszkaniach w sterownik b smart w jednym musi zostać wolt a w drugim u siebie chciałbym zrobić b smart. To pierwsze mieszkanie używane jest przez osoby starsze więc wiadomo taki bismart to będzie katastrofa a w drugiej moim dam sobie z nim radę.Tylko nie wiem jak to zrobić,żeby mieć właśnie tak piec musiałby być z jednego sterownika podłączony przez wejście ta on/off a z kolei z Bismart przez open term

Zdaję sobie sprawę że trochę to pomieszane .Ale zastanawiam się, co by to dało jakbym taką instalację sterownikową zostawiły jak jest wymienił tylko zamiast swojego wolta dał bismart. tylko musiałbym kabel tak jakby zmostkować żeby szedł do integratora pomp i przed integratorem tak by rozgałęział się i szedł jednak do pieca jako open term tylko nie wiem czy to będzie działać kropka Jak myślicie z wrzucę wam też taki schemacik co mniej więcej chciałbym zrobić

1678129931553611462883388979367.thumb.jpg.e124df89100d8dd2611ad7530b233671.jpg

W ogóle to nasuwa mi się zasadnicze pytanie ?

bo z tego co wiem są tam cztery wejścia i jest to tak 2 to jest S.A sonda zewnętrzna i dwa to jest T.A /0pen term , no i teraz właśnie czy jedno niby wyklucza drugie. Jeżeli będzie podłączony przez T.A to nie może działać jako Open term no a jeżeli podłączę go przez open term to jak załączy mi go integrator pomp2  pewnie go nie załączy?

 

Z innej bajki wiem że zaraz mnie tu zrugacie że powinien się  tym zająć serwisant,instalator i tak dalej i tak dalej a powiem wam szczerze że bujam się z tym problemem dziwnej pracy pieca, już półtora roku było czterech serwisantów i każdy mówi - no co chcesz piec odpala , pali , grzeje więc w czym problem Piec był wstawiony w istniejącą już instalację więc to też ma swoje minusy ale wszystko jest skończone nikt nie planuję nic przerabiać i trzeba go w jakiś sposób ogarnąć a powiem szczerze że trudno jest mi być na innym mieszkaniu i co chwila iść patrzeć co za błąd jaki błąd dlaczego mało , dlaczego dużo dlaczego na tej instalacji jest tyle a na tamtej tyle.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.