Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie pelletu. Piec 24kw


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam piec na pellet 24kw wraz ze sterownikiem RK-2006SPGM  oraz termostat pokojowy, palnik firmy ElgoMax (brak instrukcji). Piec podgrzewa wodę użytkowa 250l oraz c.o. Zużycie pelletu na dobre wacha się w granicach 35-37kg.Temp pieca ustawiona na 65, wody użytkowej 47. Pellet nie został przeważony, ponieważ nie wiem jaką wartość wpisać w polu 'Dawka paliwa moc max'. Dom budowany 2003/4, ocieplony, powierzchnia użytkowa 280m2. Czy to jest normalne spalanie ? Temp jaka mamy ustawioną całą dobę to 18.5 powyżej tej temp piec spala w granicach 45/24. Pellet firmy Olczyk. Wrzuca ustawienia pieca do weryfikacji ustawień. Dziękuje 

20230220_072927.jpg

20230220_152755.jpg

20230220_152806.jpg

20230220_152820.jpg

20230220_152832.jpg

20230220_152842.jpg

20230220_152854.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sterownik, ale palnik od Skiepko i tutaj masz instrukcję do mojego palnika w której jest opisane jak przeważyć pellet i jakie wartości wpisać:  https://eco-palnik.pl/wp-content/uploads/2020/04/PL_DTR_ECO-PALNIK_VIP_15-40kW.pdf w przypadku twojego palnika powinno być tak samo.

Ewentualnie możesz zadzwonić do producenta sterownika : https://www.pwkey.eu/?s=kontakt  na numer informacji i na pewno też ci pomogą.

Tutaj masz instrukcję do sterownika: https://www.pwkey.eu/oferta/instrukcje/RK-2006SPGM-PL_9312.pdf

Oczywiście w zależności od rodzaju palnika sterownik może się delikatnie różnić opcjami.

 

Nie piszesz jak jest dom ocieplony oraz jakie masz centralne, czy podłogówka czy grzejniki, czy są jakieś zawory, jest to istotne jak to jest wszystko podłączone, Czy masz zawór 3 drogowy termostatyczny?

Jeżeli grzejniki to tam gdzie jest termostat pokojowy wszystkie maja być odkręcone na maxa. Natomiast w innych pomieszczeniach muszą być termostaty na grzejnikach i maja być odkręcone w zależności od potrzeb.

Od jakiej temp załącza się pompa?

U mnie załącza się przy 45st, a wyłącza przy 40st

Tryb załączania pompy CO ustaw na auto. spowoduje to że pompa będzie chodzić aż woda na kotle spadnie do temp min ( u mnie 40 st).

Chodzi o to żeby woda nie stygła bez sensu w kotle tylko żeby oddała ciepło na dom.

Kocioł chodzi w trybie przerywanym?

Jaka jest histereza załączania ustawiona na termostacie pokojowym?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak wysokie spalanie jest spowodowane bardzo przewymiarowaną mocą kotła.
Dom ocieplony "nowy" i tak wielki kocioł to niestety problemy.
Tutaj 15kW by wystarczył.
Gdyby takie spalanie było przy utrzymywanej temp.pomieszczeń na poziomie 23-24 stopnie to było by w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.