Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co


gzara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szkoda ze instalator nie zastosowal jeszcze mniejszch rurek -srednica ;) ja tedo nie rozumie z pieca np.2 cale a tu nagle mamy 3/4 - a opory przeplywu ???

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, mój instalator mówi w mądry sposób ale już nie zamądre rzeczy. Te najcieńsze rurki idą do CWU i to po mojej interwencji je przeniósł bo zamontował je za zaworem 4d

 

Czyli jeden minus już mamy duża różnica średnic.

 

Co dalej?

 

Rura zasilająca do cwu na ssaniu pompy obiegowej? Naczynie wzbiorcze źle podłączone,gdzie rura przelewowa? Z tymi średnicami do nie do końca tak - dwa cale to do obiegów grawitacyjnych.

Co dalej? Nie baw się z tym sam. Na Twoim miejscu zleciłbym projektantowi z uprawnieniami przeliczenie instalacji,zainstalowanych grzejników i opracowanie schematu połączeń - najlepiej w aksonometrii.Instalator ma wykonać tak jak jest obliczone i narysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie wzbiorcze jak już poprzednicy napisali ma być podłączone bezpośrednio do pieca, a rura biegnąca do niego nie może być w żadnym miejscu skierowana w dół... nawet nie powinna iść poziomo, ale czasami jest to konieczne... na dodatek nie wolno na niej montować zwężek ani zaworów... średnica rury do naczynia, a najlepiej dwóch (z zasilania z pieca od góry naczynia, z powrotu do pieca od dołu naczynia) powinna być minimum DN25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura przelewowa idzie od razu do na górze do kanalizacji.

Co do CWU to chciałem aby ją przeniósł przed zawór 4d bo za zaworem to raczej nie ma sensu zresztą widać na zdjęciu takie pozaślepiane króćce do dołu to są po wcześniejszym wyjściu

 

Rurę przelewową sprowadza się na dół do ktłowni po to aby wiedzieć kiedy instalacja jest napełniona i przestać dopuszczać wodę.Szum w rurze kanalizacyjnej nie zawsze słychać a obserwowanie na strychu kiedy będzie przelew jest kłopotliwe.Przy zbyt szybkim napełnianiu instalacji możesz zalac sobie strych.

Odgałęzienie zasilania do podgrzewacza cwu było wyprowadzone prawidłowo a teraz nie będzie w ogóle działać.

Posłuchaj poprzedniej dobrej rady i nie kombinuj jak koń pod górę bo to nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak może CWU być za zaworem 4d? Skoro miesza on wodę i schładza a do CWU ma iść gorąca. Wkońcu idea zaworu 4d jest tak że na piecu mam 60-65C a za zaworem na grzejniki idzie 30-40C w zależności od potrzeb. To jaki jest sens albo stosowania zaworu 4D albo wyjścia na CWU.

Piec ma sterowanie CWU i ma tam pójść pompa, zresztą na lato tylko do grzania CWU zamykam zawór 4D i chodzi tylko piec i CWU

 

Dolewanie wody do instalacji jest na zasadzie syfonu, jak się napełni to sam odcina dopływ, proste jak spłuczka w kibelku ;) Choć faktycznie jakby spust był na dole łatwiej by było wychwycić ewentualną usterkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalator zakńczył prace ale jakoś mi się to nie widzi, wydaje mi się że pompka jest za mała, podłogówki słabo grzeją itd. Naszkicowałem schemat jak potrafiłem najlepiej.

 

Piec miałowy tłokowy SAS eco 23 KW

Okna plastik, góra wełna, styropian w ścianie na mijanego.

 

 

czy do ogrzewania podłogowego jest zamontowany rozdzielacz z termostatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.