Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Ecoconsens gold plus 20 praca


pawel8888

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jak w w/w piecu sprawdzić jaka jest żądana temperatura grzania podłogówki przy zadaniu krzywej grzewczej?

Wiem jak sprawdzić powrót z podłogówki ale tego nie wiem. Obecnie mam ustawione 1.8

Ogrzewanie w domu tylko podłogowe, dom piętrowy i sprzęgło hydrauliczne.

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej grupie ktoś kiedyś wrzucał taką tabelkę, na żywo jak stoisz przed piecem przecież widać po prawej aktualną temp, przy podłogówce raczej wartość pewnie będzie dość stała. 

Regulator pogodowy - ogrzewanie podlogowe.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka super. Dzięki.

Mam tak. Naciskam przycisk podlogowki i pokazuje mi ustawienie krzywej - 2.0, naciskam drugi raz i widzę po lewej max 00, miga kluczyk a po prawej 76 'C.

Jak nacisnę reset, to widzę ciśnienie 1.3bar, in 59'C,  Pr -- , Fr 00.

Któryś z tych parametrów mówi o temperaturze zadanej dla krzywej 2.0?

Do diagnostyki chyba pięć musi pracować?

Piec wtedy skończył pracę i nie pracował.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał(a):

Właśnie przy podłogówce ta temp się zmienia zależnie od temp zewnętrznej!

A zmiana następuje wg krzywej grzewczej.

Chodziło mi oto że jak już piec pracuje, to przy podłogówce jest niska temperatura zasilania, więc łatwo i szybko można zobaczyć jaką aktualnie ma wyliczoną z krzywej. 

Sama podłogówka nie ma nic do zmian temperatury zasilania, chyba że miałeś namyśli porodówkę ale co innego napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cappo napisał(a):

Chodziło mi oto że jak już piec pracuje, to przy podłogówce jest niska temperatura zasilania, więc łatwo i szybko można zobaczyć jaką aktualnie ma wyliczoną z krzywej. 

Sama podłogówka nie ma nic do zmian temperatury zasilania, chyba że miałeś namyśli pogodówkę ale co innego napisałeś. 

Jak widać mi też korekta poprawiła na bzdury.

 

1 godzinę temu, pawel8888 napisał(a):

Właśnie o tę zmienną temperaturę zasilania piecs w funkcji temperatury otoczenia pytam. Jak to sprawdzić? Raz może być 43'C przy ten krzywej a raz 45'C

Jak masz pogodówkę to właśnie z tabeli odczytujesz temp wody na zasilaniu dla danej temp zewnętrznej, a jak jesteś przy piecu i działa to przecież normlanie wyświetla  aktualną temperaturę zasilania.  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączył się piec. Na dworze 0'C, krzywa 1.8. Teraz przy widzę powrót jest 25'C, wentylator na 17. Naciskając przycisk wl/wył grzanie, widzę 33'C. To będzie temp pieca którą piec chce uzyskać? Pytam wprost bo nie chcę grzebać w menu, tylko mieć rozeznanie ile zadane i ile jest. 

Ps. Mi też ciągle poprawia na porodówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.