Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szczytowe źródło ciepła


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
jakiś czas temu wymieniłem kopciucha na pompę ciepła. Mam 100% grzejniki. Jestem zadowolony, pompa przy -14 z grzałkami dawała radę. 
Ale, przez ponad 24h nie mieliśmy teraz prądu, temperatura spadła do 17-18 stopni w domu. 

Szukam szczytowego/awaryjnego źródła ciepła dla domu. Źródło musi być podłączone do centralnego (nie może być to kominek/koza). 
Mam gaz, zastanawiałem się nad jakimś tanim używanym piecyku gazowym po przeglądzie + zasilacz UPS dla pieca oraz pompy cyrkulacyjnej.
Zastanawiam się nad tanim piecem na drewno albo piecem kaflowym z płaszczem wodnym, tak żeby można też czasami upiec chleb.

Całe centralne i docelowy piecyk, będą w piwnicy. Dla temperatury -20 potrzebuję 10kW.

Co macie u siebie? Może coś zaproponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najtaniej i najprościej kocioł/grzałka elektryczna. Szczególnie jak masz PV z zapasem.

Ewentualnie sprawdź, czy nie możesz dać większych grzałek na PC.

Opcja kolejna, czasem się sprawdza - dodatkowa klimatyzacja split np. w salonie, która może służyć właśnie do dogrzewania w okresie szczytowym. Jednocześnie zapewni chłód latem.

Kocioł na drewno/inne paliwo stałe sprawdzi się na pewno, ale nie będzie to już rozwiązanie bezobsługowe.

Z drugiej strony takie awaryjny kocioł na paliwo stałe, to dobra alternatywa na wypadek braku prądu (awarii, wojny itp.). Trzeba mieć jednak na uwadze zapewnienie dodatkowego zasilania (generatora) na pompę obiegową, czy automatykę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.