Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro, jasność płomienia


jinx20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kocioł Defro Smart ekopell 12kW i APC3.

Chciałbym zapytać jaką macie u siebie jasność płomienia w czasie stabilnej pracy kotła i czy ta wartość jest w miarę stała czy się zmienia, a jak się zmienia to w jakim mniej więcej zakresie?

Ja u siebie mam problem z "zanikiem ognia w pracy" w czasie jak na palniku jest normalny ogień. Sterownik mi raportuje, że jasność płomienia w czasie pracy kotła bardzo mocno skacze, zazwyczaj od 400 do 2900. Czasami niestety spada do 0. Patrząc w tym czasie na ogień na palniku nie widzę aby się zmieniał, jest jasny i na moje oko stabilny. Serwis wymienił czujnik płomienia, ale skoki dalej są takie same.

Ktoś coś podpowie?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod pid da się wszystko zmienić. Ale może zmieńmy koncepcje  twierdzisz że płomień jest stabilny pomimo że sterownik " ma inne zdanie " można robić cos takiego że wydłużysz czas kontroli płomienia. Nie pamiętam ile jest fabrycznie ustawione ale zwiększ go np. o 20 sek. Jeżeli fabrycznie jest 30 sek +20 , to działa tak że sterownik cały czas odczytuje wskazania czujnika ognia ale co "np.50". Będzie brał pod uwagę to co się dzieje w palniku. Przykład:  jeżeli dokładnie teraz będzie zanik płomienia to sterownik weźmie to pod uwagę dopiero za 50 sek.

Menu/menu serwisowe(5162)/ ustawienia kotła/parametry pracy/kontrola pracy -daj +20 sek.

Nie zmieniaj nic więcej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolę pracy mam na 2 minuty - myślę, że to wartość domyślna, nigdy tego nie zmieniałem. Pomimo tego zwiększyć o 20s?

Na pewno działa to tak jak opisałeś, że komputer sprawdza to cały czas, a dopiero po 2 minutach liczy nazwijmy to "średnią" i ta właśnie wartość jest raportowania do sterownika?

Po wymianie czujnika trochę się uspokoiło i od 2 tygodni nie pojawił się komunikat "zanik ognia", ale skoki dalej są duże 200-3200.

Edytowane przez jinx20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiełm na próbę pelet słonecznikowy dawał on bardzo niebieski płomień (dużo gazu) czujnik ognia miał ciemność cały czas. A płomień był jak wściekły. Czas kontroli był na 6 minut. Ostatecznie zrezygnowałem ze słonecznikowego nie dało się tym palić. 

Kiedy dobrego surowca na rynku jest mało to producenci peletu mięszaja jak w kociołku panoramixa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.