Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura grzejnika


Rybkos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem, mam nadzieję, że ktoś pomoże, podrzuci jakiś trop bo ani ja ani hydraulicy nie wiedzą i są głupi. Mieszkam w bloku na parterze, dosyć daleko od węzła. Grzejnik pionowy grzeje bardzo slabo- góra 40 stopni, środek i dół letni po 30-33 stopni. Czy to normalne, przecież woda idzie od dołu a na dole jest znacznie chłodniejszy niż u góry?. Jego parametry to 

 

Moc 75/65/20 [W]:  1441

Moc 55/45/20 [W]: 752

Moc 90/70/20 [W]:  1817

Na zaworze pokazuje temperaturę 41 stopni, mierzone termometrem domowym z pistoletu.

Grzejnik płytowy w pokoju dziecka który jest bliżej pionu, ale też na osobnym obwodzie rozgrzewa się do 47 stopni.  W zasadzie to jest skręcony na 0 ponieważ u dziecka grzeje pion i pewnie pexy idące do salonu. Długość pexow do grzejnika pionowego to z 3 metry z spadkami.

Oczywiście grzejnik odpowietrzony.

Hydraulicy sugerują, że są ustawione niskie przepływy, ale u sąsiadów nie ma tego problemu i w pokoju dziecka gdy włącze kaloryfer także.

Inna teoria- puścić zasilanie z góry i powrót dołem tak jak jest- dużo roboty i pewnie nie w tym sezonie i nie wiem czy da się tak przerobić grzejnik- kosztował sporo i wymiana nie wchodzi w grę.

Ja myślałem jeszcze o jakiejś pompce wspomagającej ciśnienie, mam na pexch założone zawory i nie byłoby problemu.

Co może być przyczyną? Co może pomóc? Gpec ma czujkę i sam dobiera temperaturę wody, natomiast przepływy to kwestia zarządcy, ale już z 10 razy się do niego zwracałem z tym tematem, oglądałem kotłownie z tymi kurkami itd. Tylko ja mam problem a są 3 piętra, grzejniki nowe. Przepraszam że tak długo, chciałem wyczerpać temat, ratunkuPXL_20230108_075638658_MP.thumb.jpg.2d71552a309a1087738627f11d897af3.jpgPXL_20221108_072641973_MP.thumb.jpg.7ef87b1eb210f47a8c87e885f1ade0f1.jpgPXL_20230108_075651463_MP.thumb.jpg.040de9d50c92ec603ac33e9fba89db0c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może ktoś jest ciekawy, odpowiem sam sobie. Grzejnik za dnia zimny a wieczorem góra letnia.

Po spuszczeniu i napełnieniu grzejnik jest gorący. Wszystko jest drożne bo na wieczór robi się letni, nie zapowietrzony.

Wspólnotę czeka przegląd instalacji, brak odpowietrznikow przy zaworach podpionowych i zmiana zaworów umożliwiających krzyzowanie u innych.

Dziwne że nie łapie obiegu, skoro pod ten pion podłączony jest również inny grzejnik.

Już myślałem o pompce, ale powiedziano że zaburzy pracę całego systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.