Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła gazowego


Blusik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Za nie długo mam mieć zrobiony przylacz gazowy a co za tym idzie wymiana pieca na gazowy. Bojler 120L zostaje wiec myśle nad piecem jednofunkcyjnym. Według audytu potrzebuje moc 13Kw na ogrzanie domu i 2KW ma cwu. Dom 200m2 jednopiętrowy ,nowe grzejniki, ocieplony okna nowe. Rurki z Cu. Same grzejniki

Czy ktoś zna nasza Polska firme Termet i ja poleci jak z serwisem. A może coś innego i iść w ciemno w junkersa lub Valimata

Edytowane przez Blusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ofertę instalatorów w twojej okolicy. Najlepiej gdy instalator jest jednocześnie autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem danej marki bo w razie problemów unikniesz tzw spychologii*. Staraj się wybrać popularny model/markę wtedy będzie mniejszy (i tańszy) problem z naprawami i regulacjami kotła. Bierz najprostszy kocioł wyposażony tylko w funkcje które są ci naprawdę niezbędne. Wszystkie dane techniczne dotyczące sprawności traktuj z przymrużeniem oka. To samo z opiniami na temat kotłów na forach i ogólnie w necie. Jeżeli lubisz sobie "grzebać" w sprzętach, to sprawdź czy do wybranego kotła znajdziesz dokumentacje serwisową i czy dostęp do menu instalacyjnego/serwisowego kotła nie jest np. blokowany hasłem.

*) tutaj mógłbym opisać reakcje różnych instalatorów kotłów X, Y, Z na chęć montaży przeze mnie kotła ABC... ale to chyba nie ma sensu, każdy zna polskie realia usługowe.

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie masz ich pytać o opinie tylko o ofertę.

Szukając samochodu idziesz do salonu BMW, albo Fiata zapytać ich o opinie? I co tam usłyszysz? "Kup Pan Passata, bo się nie psujom"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkers cerapur smart 14-5c ze względu na mała moc minimalną, z drugiej strony jak masz same grzejniki wystarczy termet, junkers jest dobry jak jest więcej automatyki (podłoga + grzejniki)
Nie wiem czy w twoim przypadku nie zastanowił bym się nad kotłem 24kw

Edytowane przez zip20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sorier napisał:

Ale ty nie masz ich pytać o opinie tylko o ofertę.

Szukając samochodu idziesz do salonu BMW, albo Fiata zapytać ich o opinie? I co tam usłyszysz? "Kup Pan Passata, bo się nie psujom"?

Pytając się użytkowników czy warto kupić BMW x czy Fiat z bo ten może ma tańsze części ale drożej w serwisie a drugi na odwrót. Po to są fora aby się pytać. To może kupię chińczyka z AliExpress idąc twoim tokiem myślenia bo po co się pytać. Albo najtańszy dostępny na Allegro firmy krzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I doradzaj tu co lepsze. 🤔 

Podpowiesz logicznie i sensownie zgodnie z realiami a tu mosz.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.