Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Silver, zapowietrzenie CWU


wisnia37

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Posiadam zamontowany w zeszłym roku kocioł Terment Silver, mam problem prawdopodobnie z powietrzem w układzie. Podczas pracy kotła przy grzaniu CWU słuchać odgłosy przelewającej się wody, podczas grzania CO nie ma tego odgłosu. kilkakrotnie wyłączałem i włączałem urządzenie aby odpowietrzyć automatycznie urządzenie przy starcie, niestety nie wiele to pomogło, co mogę jeszcze zrobić jak odpowietrzyć mały obieg?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dołącz zdjęcia poglądowe instalacji,tak żeby było widać kocioł i bojler,oraz rury je łączące. Prawdopodobnie jest duże zasyfonowanie i kocioł nie daje rady przepchnąć powietrza. Jak są śrubunki przy wężownicy bojlera to najlepiej na nich odpowietrzyć ten obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,2 pozycja to otwarte ujście powietrza. Może być odkręcony cały czas pod warunkiem że konstrukcja kotła na to pozwala. Głównie chodzi o to, czy ewentualne wycieki, które mogą się z czasem pojawić z niego nie zaleją elektroniki kotła, ani żadnych elementów wrażliwych na wodę.

Pomogło odkręcenie tego odpowietrznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 15:00, WojtuNie napisał:

Tak,2 pozycja to otwarte ujście powietrza. Może być odkręcony cały czas pod warunkiem że konstrukcja kotła na to pozwala. Głównie chodzi o to, czy ewentualne wycieki, które mogą się z czasem pojawić z niego nie zaleją elektroniki kotła, ani żadnych elementów wrażliwych na wodę.

Pomogło odkręcenie tego odpowietrznika?

Dzięki,

niestety nie pomogło lub pomogło w niewielkim stopniu odkręcenie tego odpowietrznika, wezwałem hydraulika który tak jak zaproponowałeś próbował opuścić powietrze na śrubunkach, pomogło jednak na drugi dzień odgłosy wróciły, wczoraj znowu odgłosów nie było, jeszcze poobserwuje może powietrze krąży teraz po obiegu CO - w zeszłym roku montowane były nowe automatyczne odpowietrzniki zatem powinna się sytuacja uspokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.