Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie w termostatach


Kresto

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

mam pewien problem z termostatami i piecem gazowym. Problem ten przewija się na różnych forach, choć nie znalazłem nigdzie identycznej sytuacji jak moja, a stosowane rozwiązania nie działają. Mianowicie, posiadam piec gazowy Fondital, który ogrzewa całe mieszkanie za pomocą czterech grzejników. Istotne jest to, że dwa grzejniki są stalowe, a dwa aluminiowe i każdy ma nowy termostat. O ile przy grzejnikach stalowych nie ma żadnego problemu i mogę dowolnie regulować temperaturę, to przy aluminiowych po ustawieniu dolnego poziomu na termostacie, np. 4, gdy zostanie już uzyskana dana temperatura, to podczas zamykania się termostatu dochodzi do mocnego stukania. Co ciekawe wystarczy lekko przekręcić - domknąć termostat i wszystko się uspokaja. O ile świadomy jestem, że ma to związek z ciśnieniem przepływu, to dziwi mnie, że nie ma tego samego problemu w grzejnikach stalowych. Zaznaczę tylko, że wszystko jest odpowietrzone. Teraz pojawia się moje pytanie, czy problem może leżeć w tym, że są to grzejniki aluminiowe? Jeśli nie, to czy robiąc bypass przed termostatem (tak by woda mogła zawrócić do pieca) w jednym z grzejników aluminiowych, pozwoli to na zachowanie ciągłości przepływu wody i tym samym, nie będzie tak strzelać? Z tego co rozmawiałem z serwisem, nie ma problemu z piecykiem, choć jego montaż (kupiłem mieszkanie już z piecykiem zamontowanym) ma wiele do życzenia i ponoć brakuje jakiegoś rozdzielacza, tak by każdy kaloryfer był osobo połączony.  Dodam też, że próbowałem regulować przepływał wody na poszczególnych grzejnika i nic to nie dało. 

Proszę o poradę, gdyż nie chciałbym na ślepo wydawać pieniędzy. 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.