Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie cwu grzałka w sezonie grzewczym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam grzać do stycznia dopóki nie podniosą rachunki za prąd CWU grzałka jak dotychczas latem.

Piec mam na pellet. Chce go przyoszczędzić. Kocioł bedzie tylko grzał mi podłogówkę. Latem dużo taniej mi wychodziło grzanie pradem jak pellegem który po ponad 2 tysie był.

Jak to się ma do zimy gdy kocioł ciągle chodzi? Czy lepiej grzac juz ta wodę kotłem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej tony pelletu masz w okolicy 4000kWh. Cene pradu znasz. Cene peletu po ile kupiles tez znasz wiec porownaj i wybierz korzystniej.

Zalezy teraz jak zrobiona instalacja i jakie sa straty na kotle, rurach, buforze (o ile jest). U mnie sie oplaca grzac pradem ale w II taryfie a jak „brakuje” pradu bo za chlodno i II taryfa nie wyrabia to pellet. Wszystko w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem dziennie mi szło 4 kw grzalka(70 gr za kw)

Pellet kupiłem za 1700 zl

Mam cwu 200 litrów.

Od czerwca do teraz.mam 500 kw zużyte. Pradu. 

Czyli wychodzi mi ze od czerwca do teraz po tych cenach co były czyli 26 za worek miałbym się zmieścić w 14 workach. Wątpię żeby to wystarczyło.

 

 

 

A teraz pellet jest po 2400 juz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja do niedawna grzałem wodę ekogroszkiem. Cenowy koszmar obecnie. Wpadkowałem grzałkę 2KW w bojler 120L. Mam sporą rodzinę - 7 osób, a czasem 8 (gdy najstarsza córką zląduje do nas na jakiś czas). Wychodzi mi średnio 16kWh na dobę (kupiłem watomierz i robię pomiary). Nie tak źle. Nieco ponad 2kWh na dobę na osobę. Z czego większość, to dziewczyny i lubią dużo i ciepłej wody 😉 Po przeliczeniu na samą wodę wychodzi mi 500kWh miesięcznie, czyli 6MWh rocznie. Chyba będzie mi się ciężko zmieścić w rządowym limicie 😉 Jednak wciąż jest taniej, niż węglem... Czas pomyśleć o pompie ciepła. Choćby do CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.