zibiuu Opublikowano 21 Sierpnia 2022 #1 Opublikowano 21 Sierpnia 2022 Witajcie Posiadam kocioł Lazar Eko Perfekt 4 klasy jest to kocioł z podajnikiem i dodatkowym rusztem. Chciałbym do tego kotła dołożyć bufor Galmet SG(B) 500L z racji takiej że zamierzam dożo palić węglem orzechem i drewnem (z racji cen). Narysowałem schemat mojej obecnej instalacji, proszę o adaptację jej pod ten bufor. Pozdrawiam Cytuj
zibiuu Opublikowano 21 Sierpnia 2022 Autor #2 Opublikowano 21 Sierpnia 2022 Co myślicie o tym?? Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Sierpnia 2022 #4 Opublikowano 21 Sierpnia 2022 7 minut temu, zibiuu napisał: Co myślicie o tym?? To trzeba inaczej, ale po co ci takie rozwiazanie? Cytuj
zibiuu Opublikowano 21 Sierpnia 2022 Autor #5 Opublikowano 21 Sierpnia 2022 Żyjemy w dziwnych czasach mam taki bufor i chce go wykorzystać Prosze o poprawe moich rysunków Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Sierpnia 2022 #6 Opublikowano 21 Sierpnia 2022 A ten zawor 4d (musi byc z silownikiem) tez juz masz? Da sie go co prawda wykorzystac ale jesli nie masz to 3d bedzie wystarczajacy i lepszy. Cytuj
zibiuu Opublikowano 21 Sierpnia 2022 Autor #7 Opublikowano 21 Sierpnia 2022 (edytowane) ok jak nie da się 4d to 3D Mam zawór 3D z siłownikiem i 4D z siłownikiem podajcie sprawdzony schemat Edytowane 21 Sierpnia 2022 przez zibiuu Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Sierpnia 2022 #8 Opublikowano 21 Sierpnia 2022 Szukaj na forum sa gotowe i sprawdzone rozwiazania, bylo to juz tyle razy walkowane ze poprawianie kolejnego jest bez sensu. Cytuj
zibiuu Opublikowano 22 Sierpnia 2022 Autor #11 Opublikowano 22 Sierpnia 2022 Ok jaka średnicę zastosować rur miedzianych do bufora? Cytuj
zibiuu Opublikowano 22 Sierpnia 2022 Autor #13 Opublikowano 22 Sierpnia 2022 Jeszcze takie coś czy potrzeba ten zawór temperaturowy 55' słyszałem że jak jest bojler na zasilaniu to nie trzeba tego zaworu. Cytuj
sambor Opublikowano 22 Sierpnia 2022 #14 Opublikowano 22 Sierpnia 2022 1 godzinę temu, zibiuu napisał: słyszałem że jak jest bojler na zasilaniu to nie trzeba tego zaworu. to źle słyszałeś. Cytuj
Przemyslaw85 Opublikowano 23 Sierpnia 2022 #15 Opublikowano 23 Sierpnia 2022 @zibiuu na rynku mamy wielu hydraulików. Znaczna większość z nich nie wie co to bufor ciepła. Kolejna grupa wie co to ale nie potrafi go poprawnie podłączyć. Ostatnia najmniejsza grupa wie co z czym i dlaczego. Tak jak sambor napisał zawór temperaturowy albo laddomat jest konieczne gdy ładujesz bufor. Można i bez ale to bardzo długo kocioł ma zimny powrót. Z zaworem temperaturowym bufor jest ładowany od razu wysoką temp np 55', 65'. Cytuj
zibiuu Opublikowano 24 Sierpnia 2022 Autor #16 Opublikowano 24 Sierpnia 2022 Mam pytanie na przyszłość czy do pompy ciepła Panasonic T CAP 9kW do przyłącza wody można zastosować rure Cu28? Panasonic AQUAREA WH-MXC09J3E5 Cytuj
zibiuu Opublikowano 25 Sierpnia 2022 Autor #17 Opublikowano 25 Sierpnia 2022 (edytowane) Mam prośbę o sprawdzenie to tylko schemat ogólny chodzi mi o usytuowanie wlotów w buforze czy jest to poprawne do bufora Galmet GB 500l. Czy we właściwych otworach mam zasilanie i wyjście grzejnikowe. Jeszcze jedno jakby zamiast kotła była pompa ciepła to pytanie brzmi czy ten układ jest prawidłowy Pozdrawiam Edytowane 25 Sierpnia 2022 przez zibiuu Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.