Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe, kilka pytań.


juniorcis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam ogrzewanie podłogowe zasilane piecem gazowym. Po dwóch latach użytkowania rotametry są tak brudne że nie widać przepływu. Przymierzam się do płukania instalacji i czyszczenia rotametrów. Chciałbym również założyć osobne sterowanie poszczególnych pomieszczeń. Ciężko by było wszystko dokładnie opisać na forum ponieważ w temacie raczkuje a nie chciał bym jakiś głupot na forum pisać. Może znajdę tu fachowca który mógłby podjechać na miejsce, zobaczyć instalacje i doradzić co i jak. Okolice Gdynii. Wiadomo że jak się coś widzi to łatwiej jest wytłumaczyć. Czy w ogóle oddzielne sterowanie poszczególnych pomieszczeń ma sens? Termostat pokojowy mam na dole, zanim dół się nagrzeje to u góry już się gotuje🥵.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • juniorcis zmienił(a) tytuł na Ogrzewanie podłogowe, kilka pytań.

Jasne, że ma sens, owszem taka inwestycja trochę kosztuje, ale nawet patrząc na to w ten sposób, ze na górze zmniejszasz temperaturę to cała moc jest już skupiona na dole i szybciej ci się dom ogrzewa, bynajmniej tak jest w moim przypadku, poza tym mam jeszcze kominek, a konkretnie z płaszczem wodnym z ***, głownie dlatego, że żonie takie rozwiązanie się podoba i jak ma ochotę rozpalić w kominku to zmniejszam na dole temperaturę, bo inaczej byśmy się ugotowali. A co do fachowca, to może w okolicy jest dobry hydraulik, może szybciej na lokalnym forum np na fb znajdziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zainteresowałbym się z jakiego powodu rotametry są tak brudne. Najwyraźniej w instalacji dochodzi do korozji. Można wykluczyć rurki PEX oraz kocioł gazowy, a może masz grzejniki łazienkowe w tym obiegu. W każdym razie proponuję przepłukać instalację i zastosować inhibitor, może być w formie koncentratu do rozcieńczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, sterowanie właśnie zakupiłem😁. Co do rotametrów to myślę że ten brud jest z grzejników, jedna drabinka w łazience i jeden grzejnik w garażu. Muszę to wyczyść. Myślałem na dwoma sposobami. Pierwszy to spuścić wodę z systemu, wyczyścić rotametry i napełnić ponownie. W tym przypadku boję się o zapowietrzenie jakiś pętli. Drugi to w drabinkę w górnej łazience wlać jakiś środek do czyszczenia instalacji i po tygodniu pozamykać wszystkie obiegi, na rozdzielaczu w garażu podłączyć zasilanie wody, powrót do kratki ściekowej i po kolei otwierać i płukać każdą z pętli. Tylko w tym przypadku nie wiem czy to starczy aby rotametry się samoczynnie wyczyściły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.