Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

mieszkamy w domu jednorodzinnym, 30-to letnim o łącznej powierzchni użytkowej ok 180 m2. Dom jest nieocieplony, dach również nie posiada izolacji. Dotychczas źródłem ciepła w domu był kominek umieszczony na parterze, który dawał jedynie ciepło w pokoju w którym jest zainstalowany i w dwóch pokojach na piętrze do których prowizorycznie doprowadziliśmy ciepłe powietrze. Pozostałe pokoje były ogrzewane za pomocą dwufazowego pieca gazowego Stiebel Eltron.Ciepłą wodę w kranach dostarcza nam niezależna od pieca terma również firmy Stiebel. W związku z różnymi nieoczekiwanymi okolicznościami jesteśmy zmuszone zmienić formę ogrzewania domu. Myślałyśmy o kominku z płaszczem wodnym i podpięciu go do grzejników, ale firma zajmująca się w naszej okolicy sprzedażą wkładów wodnych odradziła nam takie rozwiązanie sugerując kupno pieca na ekogroszek. Czy ktoś z Państwa mógłby doradzić jaki piec, jakiej firmy należy kupić? czy możemy go podpiąć niezależnie od pieca gazowego, czy lepiej byłoby odpiąć piec gazowy i termę a w to miejsce podpiąć piec na groszek? Piec powinien ogrzać dwa piętra i strych na którym planujemy zainstalować 2 grzejniki. Proszę w odpowiedziach uwzględnić, że dom zamieszkiwany jest przez trzy Damy więc zależałoby nam aby jego obsługa była w miarę łatwa dla kobiet wink.gif z góry dziękujemy za pomoc smile.gif

Opublikowano

Jak w domu są "3 Damy" to wypada odradzić wam kocioł na ekogroszek. Wymaga niestety obsługi (dokładanie paliwa, usuwanie popiołu, czyszczenie). Tak orientacyjnie to na Wasz budynek kocioł powinien mieć ok 25kW (z zasobnikiem ma ok 1,5m wysokości). Powinnaś dobrze obejrzeć kocioł i sprawdzić czy podołasz z załadunkiem paliwa i obsługą (oczywiście palacz z doskoku załatwił by problem). Najprzyjemniejszym sposobem ogrzewania jest ogrzewanie gazowe ale... Wypadało by najpierw zainwestować w termomodernizację budynku i wtedy warto postawić na kocioł gazowy (jest to praktycznie bezobsługowe ogrzewanie, nie licząc corocznego czyszczenia, oczywiście awarie się zdażają bo nie ma urządzeń bezawaryjnych). Z twojego postu wynika że część budynku jest ogrzewana kotłem gazowym a część kominkiem. Jak wykonać ogrzewanie całości budynku? Problem rozwiąże firma instalacyjna lub projektant instalacji CO (obliczy zapotrzebowanie budynku na ciepło, dobierze grzejniki, dobierze kocioł, doradzi w kwesti podgrzewu cwu). Na odległość naprawdę jest ciężko coś logicznego napisać.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.