Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy zawor 4d w moim przypadku ma sens


Mabxpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  

Mam w domu instalacje co i cwu na jednej pompie cwu gdzieś w domu po prostu zasilana jest z co . Piec przeniosłem z domu do kotlowni wybudowanej poza domem i chciałby m zamontować zawor 4d oraz zmodernizować trochę piec. Piec z podajnikiem na ekogroszek , zostanie zmieniong sterownik na timela skzp - 02 [taki sobie wybrałem] sterownik miałby sterować piecem + zaworem 4d . Czy zawor ma w tym przypadku sens . Na kaloryferach są termostaty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam tzn pogodówka+ zawór + termostay i korzyści w spalaniu są. (A właściwie to miałem. Teraz zamiast 4D jest 3D a ciepło z bufora.) Robiłem próby na zaworze 4D kiedy to na przez kilka dni utrzymywałem stała temp 60*. Efekt był taki że spalanie wzrosło pomimo że temp zewnętrzna się nie zmieniała. Po czasie próby wróciłem do regulowanej z czujnika pogodowego.
U ciebie widzę jeden problem. Skoro zbiornik CWU jest gdzieś tam podłączony w domu to go nie naładujesz do zamierzonej temp kiedy będzie on wpięty za zaworem 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.