Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie ogrzewanie do niewielkiego domku


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam dylemat, przekształcam budynek 50m2 na mieszkanie całoroczne pod wynajem. Chyba pójdę w pompę ciepła taką 5 KW - wszędzie podłogówka. Klimatyzacja będzie dodatkowo ale do chłodzenia. W domku będzie kominek ale raczej nie zdecyduję się na grzanie całoroczne za pomocą kominka. Będzie jako dodatek. A tak to będzie pompa. Nie mam podłączenia do gazu, a nawet jakbym miał to słyszałem, ze nie udzielają zgód na nowe przyłacza? 

Ogólnie osprzętu do montażu ogrzewania możesz poszukać na stronie Leroy Merlin https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-elektryczne,a1004.html Właśnie tam kupowaliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 12:57, Jamies napisał:

Witam , dom parterowy murowany 50m2 uzytkowych , jakie ogrzewanie polecacie? 

Wszystko zależy jak ocieplone i jakie paliwo zakładzasz?

Czy same grzejniki, czy sama podłoga?

1. Może być PC, jakaś mała 5kW, pewnie mniejszej się nie znajdzie. Większa nie jest potrzebna

2. Może być kocioł elektryczny 3kW, tutaj okolice 4tys zł

3. Niektórzy Cię mogą namawiać na grzanie klimatyzacją

4. Kominek powietrzny z rozprowadzeniem ciepłego powietrza albo kominek na pellet z płaszczem wodnym

5. Mały kocioł na pellet konstrukcja typu Slim, tutaj np. Sztoker-Bio 8kw czy Pellpal 8kW - cenowo ok 9700zł, tutaj mniejszych kotłów pelletowych nie ma. Konstrukcja na 50 do 120m w zależności od ocieplenia i start ciepła.


Jak myślisz o kotle elektrycznym albo małym peleciaku, to zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.