Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak udowodnić klasę kotła?


vlad1431

Rekomendowane odpowiedzi


Witam Szanownych!
 
Kolega na problem, bo kupił 6cio letni kocioł na groszek. Nie ma na nim żadnej tabliczki ani naklejki. Dziś chciał zgłosić do ewidencji i pani poinformowała go, że musi go wymienić do końca roku. Kocioł 24kw, nie pytałem o szczegóły, bo średnio się na tego typu kotłach znam. Papierów żadnych od tego nie ma. Doradziłem mu żeby naruchał gdzieś jakąś tabliczkę/naklejkę. Chyba że Panowie macie jakiś inny bardziej cywilizowany sposób, żeby określić klasę tego kotła. Jakby coś miało pomóc, powiem mu żeby zrobił foty, to tu je zamieszczę.
 
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kombinacji to telefon do producenta.

Załatwi naklejkę i otrzyma wszelkie dane fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łebski gość, jak sobie poradził😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się okaże przy pierwszej kontroli.
Dzwonił wczoraj ciężko wystraszony, że on ma piony 5/4'' i że wymiana na gazowy będzie go kosztować 50tys. Ten używany piec kosztował go 2.5tys, szkoda było nie wziąć. Nawet na przyłączu oszczędzili, posmarkane gazowo wszystkie rurki, bo ten co montował nawet rurek nie miał.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są bardzo podatni na " sugestie" instalatorów. Po co wymieniać rury? To nic nie da. Ja nawet grzejników żeliwnych nie usunąłem i wszystko pracuje ekstra na dużym zladzie wody. Może i lepiej jak na małych średnicach i blaszanych grzejnikach. Mało tego, w sierpniu dokładam żeberek na full do kilku grzejników. Koszt instalacji to 8500 zł z kotłem.

Znajoma wzięła fachmana by obejrzał bo chce gaz i gostek wycenil na 25 koła. Drugi przyszedł i6 za to samo, 14 tysięcy. Teraz są żniwa dla firm. Nie ma skrupułów..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale zawsze mnie to zastanawiało, co lepsze i jak to przeliczyć. Bo według mnie lepiej podtrzymać większą ilość wody, niż dogrzewać co chwila mniejszą. Swego czasu czytałem tu dyskusję na temat czy lepiej (ekonomicznej) jest mniejsza ilość pętli na podłodze, czy tak jak tu prawie wszyscy pisali, że gęściej jest przede wszystkim bardziej komfortowo, a raczej nie drożej. Mnie za wymianę na gazowy powiedział 2.5tys za robotę, trzeba wiercić pod komin 40cm w piaskowcu i przenieść kocioł z konta w kont. 3 dni, 2.5tys nie wydaje się dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.