Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Dworek ZPT EKO III - określenie klasy kotła

Użytkownik2022

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Drodzy koledzy (i koleżanki 🙂 )

Musze zgłosić do CEEB swój kocioł jakim jest Kocioł Dworek ZPT EKO III 40 kW z roku 2014(producent Dworek BIS).

Próbowałem dopytać producenta ale niestety nie odbierają dosłownie żadnego telefonu z podanych na stronie, nie odpisują na maile. 🙂

Na tabliczce znamionowej jest napisane, że normą wyprodukowania jest PN-EN 303-5. Nie mniej z tego co się orientowałem to takie określenie normy wykonania nie wskazuje w tym wypadku jakiej klasy jest kocioł (wiedza zapożyczona od sprzedawcy kotłów - nie wiem czy jest rzetelna informacja).

Czy ktoś orientuje się może jaka to klasa kotła ? Ewentualnie czy mielibyście jakieś wskazówki gdzie znaleźć taką informację ?

Z góry wielkie dzięki.

Nie ma tu znaczenia, z którego roku jest kocioł, ponieważ nie wszyscy producenci przeprowadzali takie badania.

@Użytkownik2022 klasa kotła musi być oznaczona cyfrą, jeżeli na tabliczce znamionowej oraz w DTR kotła nie ma takiej informacji to należy wybrać opcję stosowną do stanu faktycznego.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.