Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła CWU -uzupełnienie kotła na pellet


parafka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kocioł Onyks 10 z Zębca kupiony jeszcze zimą, a w perspektywie 2-3 miesięcy montaż kotłowni bo jakoś budowę popycham do przodu.

W projekcie instalacji (kiedyś omawialiśmy) mam na wyjściu z kotła bufor 60L Galmetu pełniący w zasadzie rolę sprzęgła, ale mam tam też grzałkę 2kW jako rezerwa zasilana z PV

Wracając do pompy ciepła;

Czy można taką małą pompę 4kW podłączyć pod ten bufor 60L, aby w porze jesienno-wiosennej pociągnąć ogrzewanie CO w domu? 

Projekt budowlany przewiduje zapotrzebowanie na ciepło jakieś 6,5kW i tak pomyślałem, że te teoretyczne 4kW z PC w takim wrześniu-październiku podoła zadaniu.

Na rynku jest pompa DROPS M 4.2 i taką mam na myśli. Wszystko inne jest dla mnie za drogie jako dodatek do kotła który już jest kupiony.

Czy ten mój wynalazek ma rację bytu?

Cel to zmniejszenie rocznego zużycia pelletu.

 

 

drops.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, parafka napisał:

,,, Wracając do pompy ciepła;

Czy można taką małą pompę 4kW podłączyć pod ten bufor 60L, aby w porze jesienno-wiosennej pociągnąć ogrzewanie CO w domu? ,,,

Oczywiście można, pod jednym warunkiem, że w porze wiosenno - jesiennej cały czas temperatura zewnętrzna będzie oscylowała w granicach 20 *C.

ps.
Szczegóły działania urządzenia, są opisane w DTR.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czytałem dokumentację (wprawdzie do słabszej wersji) i zasugerowałem się poniższym punktem, że pompa działa poniżej tych 20'C, i dopóki z parownika nie poleci 0'C to tego ciepła trochę wyciągniemy z powietrza np. +7'C 

Jeśli się mylę to wyprostujcie proszę -będę szukał innych rozwiązań na drogi pellet.

Jeszcze chciałbym dodać screena podobnej pompy -Krommler. Tam podają temperatury nawet -7'C i nie rozumiem, dlaczego Drops nie może działać a Krommler może.

fragm.JPG

fragm kromler.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką pompę do ciepłej wody szybko by Kolega zajeździł grzejąc co .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dropsa i sensownie to grzeje od 20 st na dworze ,im cieplej tym lepiej ,gdyby się to nadawało do grzania domu producent by to napisał w DTR , nie kombinuj ta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego się jak najbardziej nadaje , do  grzania jesiennowiosennego domu marny pożytek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.