Skocz do zawartości

parafka

Forumowicz
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez parafka

  1. Ad.3 Ja mam uruchomiony układ taki ale przed I sezonem, więc głowy za to nie daję. Bufor mam wyżej niż kocioł, więc dodatkowy zawór zwrotny przed buforem nie jest konieczny. U mnie jest jeden ZZ przed kotłem i jest sprężynowy, ale teraz to bym zdemontował. Jeśli grawitacja jest sprzyjająca to co by się stało strasznego jak nie byłoby ZZ ? Jeśli chodzi o moją skromną teorię Zawór klapkowy vs sprężynowy. Mam takie i takie, i nic nie stuka. Sprężynowe mam tam gdzie jest potrzebna szczelność, czyli u mnie cyrkulacja i obieg kotłowy(tu chcę wyrzucić ZZ). Tam gdzie mała nieszczelność nie spowoduje zaburzenia funkcjonalności dałem klapkowe -poziomo(ważne) ZZ klapkowy w pionie może stukać, Zwróć proszę uwagę, że każdy zawór sprężynowy pochłania moc pompy i może okazać się, że pompa zamiast 5W będzie brała 15W. Gdzieś ktoś określił, że jeden ZZ sprężynowy pochłania 1m wydajności tłoczenia, a to dużo. Spróbuj dmuchnąć w z. sprężynowy to poczujesz jego siłę.
  2. Jakie proponujecie ustawienia pompy w układzie jak na szkicu? Praca w obiegu termostatycznym a potem zasilanie bufora(mój 60L) Stałe ciśnienie CP, proporcjonalne ciśnienie PP, czy dać na II i z głowy. Jest też w obiegu zawór zwrotny sprężynowy co odbiera trochę mocy -mogłem go nie dawać.
  3. Dodaję schemat od producenta zaworu. W zasadzie odzwierciedla on moją zmianę z drugiej fotki. Zmyliła mnie dtrka od bojlera, gdzie oznaczono otwór do podłączenia cyrkulacji.... więc tam poszła rurka od pompy.
  4. Dziękuję kolego Sambor za szybki odzew. Dziwny ten schemat, na pierwszy rzut oka zły ale okazuje się dobry. Pierwszy raz widzę takie coś. Dużo musiałbym przerabiać, więc szukam szansy w moim rozwiązaniu z fotki drugiej. Co do pompy -dlaczego zła? To zwykła niskomocowa pompa bez falowników i wynalazków. Są mniejsze owszem ale czasami są za słabe jak ZZ ze spręzyną się trafi, dlatego wybrałem taką zwykłą IBO. Stopniowanie średnic mam w kierunku kuchni bo daleko jest. Zasilam PEX20 a cyrkulacja wraca 16.
  5. Jak w temacie. Gdy pobieram wodę to zawór termostatyczny ładnie ogranicza temperaturę do żądanej wartości, lecz gdy załączam okresowo cyrkulację to zaczyna zawór pobierać wodę przez zimną rurkę bojlera no i leci znowu gorąca. Czy modyfikacja jak na drugim zdjęciu rozwiąże problem? Wyjście pompy cyrkulacyjnej podam na dolny kruciec zaworu termostatycznego.
  6. Mam niedługo do odpalenia Zębiec ONYX 10 i tam jest dmuchawa na wyjściu dymowym 80mm. Czy zasadne jest montowanie regulatora ciągu w okolicy rozetki? Co w sytuacji, gdy z komina wieje a dmuchawa stworzy nadciśnienie i część dymu przejdzie przez klapkę regulatora? Klapka regulatora nie jest na 1000% szczelna. A może jak już powstanie ciąg od gorących gazów to będzie wszystko OK?
  7. Dziękuję, powoli upewniam się do tej metody. Dodatkowo, przy tej operacji zakręcę dopływ wody i będę patrzył na ciśnienie za reduktorem. Jak na wentylu za przeponą zbliżę się do 2,5 Bara i dodatkowo wskazówka manomatru na dopływie drgnie, to będzie ten punkt. No bo jak ma wejść woda w zbiornik to musi wyjść z rur i zmniejszyć tam ciśnienie. Myslę też, że prężność PEXów i ew. resztki powietrza w rurach mogą powstrzymać "drgnięcie" wskazówki na zasilaniu, więc trzeba być ostrożnym.
  8. Mam naczynie CWU z ciśnieniem wstępnym 3 BARy -tyle ładnie napompowałem. Teraz po testach, chciałbym na reduktorze ustawić 2,5 Bara bo tyle wydaje mi się optymalne. Nie za dużo(ekonomia i szambo) i nie za mało. Czy mogę ująć ciśnienia ze zbiornika przeponowego bez spuszczania wody? Wiem, że to nie polityczne ale czy jak będę spuszczał ciśnienie ze zbiornika i zbliżę się do 2,5 Bara, i dalej stop, to byłoby OK? Z obu stron membrany byłoby po 2,5 Bar -ważne aby nie spuścić za dużo bo napełni się zbiornik. Dobrze myślę?
  9. W zasadzie to już nie aktualne. W jednym przyłączu jest włożona rurka ciepłej wody, a po co jest w rugim przyłączu ta wkładka to nie wiem. Temat był poruszony tu:
  10. Powoli kompletuję kotłownię. Powiesiłem bujler CWU z grzałką i zauważyłem, że w rurkach 1/2'' przyłączeniowych CWU są jakieś wkładki z tworzywa. Co to? To się wyjmuje? Nie dość, że 1/2 cala to nie za dużo to jeszcze światło rury zmniejsza jakiś plastik. Macie takie coś?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.