Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rekuperator decentralny?


ded

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za sensownym rekuperatorem decentralnym. Byłem na szkoleniu Stiebel Eltron i fam pokazywali swój model. Ogólnie fajna sprawa, sterowniki bosługujące do 8 urządzeń, które ogarniają naprzemienny nawiew i wywiew. Przy czym sterownik to dodatkowy koszt i bałagan przy prowadzeniu przewodu Wolałbym coś ze sterownikiem bezprzewodowym, a najlepiej to wbudowanym w samo urządzenie. Żeby przy montażu była tylko dziura w ścianie + 230v i po sprawie. Aktualnie potrzebuję "pojedyncze urządzenie", ale chciałbym też takie, które potrafiłyby się ze sobą porozumieć i zsynchronizować nawiew/wywiew. Sprawności w odzyskiwaniu ciepła wszyscy producenci podają dosyć wysokie, zależy mi na niskim poziomie głośności (sypialnia) + ewentualnie czasówce do ustawienia, żeby nie koniecznie mielił powietrze w środku dnia. Podpowiedzie konkretne modele? Widzę, że niektóre mają jakieś wieczne filtry, fajnie żeby były chociaż klasy m5 (raczej wymienne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywalny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma filtrów zmywalnych.
Nawet czysty filtr po zetknięciu z intensywnym strumieniem wody, przestaje być filtrem.


Powiadasz kolego @ded, że masz zamiar podziurawić sobie dom na wylot i to ze wszystkich stron domu.

Naszły mnie pewne wątpliwości, co do Twoich zamiarów. 
- gdzie będziesz odprowadzał skropliny, zapewne po ścianie
- co będzie gdy ciśnienie atmosferyczne z jednej strony budynku będzie dużo większe od ciśnienia po drugiej stronie budynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.