Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór pieca kondensacyjnego, sterownik bezprzewodowy, dom 300m2


Zbyszek86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w końcu, po opóźnieniach doczekałem się na wykonanie przyłącza gazu do domu (300m2 łącznie z piwnicą, z 2010 roku). Pan zaproponował mi piec Wolf FGB-28, jednak okazuje się, że sterownik pokojowy jest tylko po kablu, ja bym wolał bezprzewodowy (w zeszłym roku dom w środku odmalowany i nie chcemy kabli po ścianach). Czy rzeczywiście nie ma sterownika bezprzewodowego do tego pieca? Czy sterowniki bezprzewodowe są tak samo skuteczne jak zwykłe (jeden znajomy ma bezprzewodowy i sobie chwali). Jaki inny piec i sterownik wybrać? Pan jeszcze mówił o sterowniku zewnętrznym, w domu na parterze podłogówka jest przy wejściu, w łazience i kuchni (około 1/4 powierzchni parteru), reszta pomieszczeń to grzejniki, czy taki czujnik jest potrzebny?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą , wypowiem się jako zwykły użytkownik. 

Sam posiadam kocioł Vaillant ze sterownikiem pokojowym Salus 310i. Bezprzewodowy , z aplikacją internetową. Nie ogrzewam tym kotłem CWU . 

Jeśli chcesz grzać także CWU to sterownik Salus 510 chyba . Sprawdź sobie na ich stronie. To nie jest chyba sterownik OT tylko zwykły ale działa OK. Jeżeli chcesz OT to dzwoń do producenta kotła, co oni mają dedykowane pod ten kocioł. 

Czujnik zewnętrzny się przyda jeśli masz  zamiar ogrzewać dom , używając tzw. krzywej grzewczej. Zakup czujnika i paru metrów kabla to niewielki koszt.

Może ktoś się jeszcze wypowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zbyszek86 napisał:

Czy rzeczywiście nie ma sterownika bezprzewodowego do tego pieca? Czy sterowniki bezprzewodowe są tak samo skuteczne jak zwykłe (jeden znajomy ma bezprzewodowy i sobie chwali). 

A ten to zły?

 https://sterownikitech.pl/wolf-sterownik-rm-2,id1404.html?gclid=CjwKCAjwkMeUBhBuEiwA4hpqEJYefhXACsDE3V-VFobf-ZwGwvO7zOT-JXl3bDoJete71rG0qU1MvxoCiR4QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.