Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie 320m2, Pellet czy Gaz ?


KarolPomorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę do Państwa z zapytaniem dotyczącym ogrzewania. Jestem w tym temacie laikiem więc proszę o opinię. Sytuacja wygląda nastepujaco:

Dom 320m2, piwnica użytkowa + 2 kondygnacje + poddasze /strych

Posiadam Kocioł na pellet firmy METALFACH 25kW Smart. / efekt czystego powietrza prowadzonego przez firmę zewnętrzna / 

Instalacją 20 letnia stalowa + aluminiowe kaloryfery.

Stolarka okienna 20 letnia PCV, 2okna  drewniane skrzyniowe.

Elewacja docieplona 20mm Styropian Grafitowy

Strop ocieplony 20mm Styropian Biały

Dach / poddasze nie ocieplone.

zakupione zostały nowe okna / koszt około 40tyś. oraz nowa brama garażowa wraz z drzwiami.

W 2021 r. za tonę pelletu płaciłem około 800zł / na sezon grzewczy wychodziło około 6-7t. Utrzymując w domu temperaturę 20stopni.

Aktualnie ceny pelletu są tak horrendalnie wysokie, gdzie za tonę wychodzi 1890/2000zł.

Kilka lat temu pozbyliśmy się kopciucha wraz z piecem gazowym [ piec miał 15 lat ] wszystkie przyłącza, komin zostały.

I tu pojawia się pytanie czy jest sens wymiany kotła na gazowy, myślałem o Termet Ecocondense Silver 2F 35kW??? czy zostać przy ogrzewaniu na pellet lub jakieś inne propozycje które nie będą kosztowały wiele, gdyż się wykosztowałem na stolarkę okienna. 

Prosiłbym o jakieś porady ze stron osób które mają większe pojęcie niż Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.