Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Letnie Grzejniki


olszan22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Bardzo prosze was o pomoc

Od wiosny tego lata mam zalazone nowe centralne.

Mieksznaie o powierzchni okolo 70m2.

3 pokoje, kuchnia lazienka-tu mam zamontowane grzejniki.

Proglem polega na tym ze po jakims czasie grzejniki robia sie chlodne, potem za jakis czas znow sa cieple.W momencie kiedy zaczynam rozpalac i pomka wlacza sie przyc 40 c to grzejniki robia sie cieple wrecz gorace. po jakms czasie robia sie letnie mimo ze temeperatura na piecu to 70 stopin. zauwazylem ze zasilania jest goraca a powrot letni

Mieszkanie mam na I pietrze a kotlwonie w piwmicy.

mienlo jakies 30 minut i znowu grzejnik jest goracy??

a co tu chodzi??

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mniej wiecej wyglada schemta kotlowini

Piec ma okolo 16kw i wiem ze napewno jest za duzy do mojego centralnego.

Uklad jest zamkniety, dodatkowo jest dmuchawa i sterownik.

Woda w bojlerze jest goraca

tylko co z tym grzejnikiem??raz jest goracy potem chlodny potem znowu goracy.

Pompa uruchamia sie przy 40 stopniach, ustawiona na II biegu.

bez_tytu_u.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz zalozone zawory termostatyczne mierzace temperature czynnika, a nie temp otoczenia. Wygladaja one tk samo jak termostatyczne, tyle ze jak woda osiagnie temp z przedzialu 25-50 st to sie zamykaja. Takie zawory zwa sie RTL.

 

Patrzac na caloksztalt problemu, to to wydaje sie najprostrzm wytlumaczeniem.

Skoro pompa chodzi, zawory otwarte na maksa, to tylko to mi przychodzi na mysl.

 

A sprobuj otworzyc okna na maksa. Nastaw na ''termostatycznym'' 30stopni, patrzac na logike przy otwartym oknie nie osiagniesz takiej temp w pomieszczeniu. Jezeli grzejniki sie wylacza, to masz zle zawory.

 

A zy pompa pompuje jak grzejniki sa zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz zobaczylem schemat polaczenia grzejnikow.

 

Patrzac wg schematu nasuwa sie jeden wniosek, jezeli pierwszy grzejnik nie grzeje, to pozostale tez nie grzeja i nie maja takiego prawa. Pierwszy termostat zamykajac sie uniemozliwia przeplyw wody dalej na pozostale grzejniki.

 

Czy schemat masz na pewno dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy pompa chodzi cały czas, zdejmij głowice termostatyczne i zobacz czy będą grzejniki grzały. Przy obecnej pogodzie i tak wysokich parametrach zasilania grzejnik mogą być odcinane przez głowice. Czy głowice są odpowiednie do zaworów? masz kryzowany bojler? Powinien być aby całość instalacji była prawidłowo wyregulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich i Olszan 22 miałem identyczny problem rok temu i żaden serwisant nie potrafił tego wyjaśnić, po przestudiowaniu tego forum sprawa okazała się banalna:

chodzi o zawór cztero-drożny

otwiera się, ale w nieprawidłową stronę!!!

Więc najpoerw przestudiuj schemat podłączenia i porównaj ze swoim kierunkiem otwierania zaworu, raczej będzie on owierać się nie w tą stronę co należy.

kierunek otwierania zmieniłem przez zamianę przewodów w strowniku, musisz sprawidzić jak jest u ciebie, ewentualnie zawołać fachowca.

polecam również sprawdzić czy instalator wprowadził prawidłowe czasy otwarcia i zamknięcia zaworu (w instrukcji serwisowej pieca jest podany wzór przeliczeniowy)

Poelecam to sprawdzić dokłądnie i bez pośpiechu, sam doszedłem do tego w połowie zimy dopiero, ale ulga wielka była, pozdrawiam i miłego wieczorku w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.