Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na ekogroszek z podajnikiem wybrac?


czanklas22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę dokonać wyboru co do kotła na ekogroszek z podajnikiem oraz jakiś bojler stojący do tego. Zrobiłem wyliczenie na polecanej stronie https://cieplo.app/wynik/rbba?fbclid=IwAR3372fkVyEenroNrK3CtyGL9H1mnH2tPv96cXESGOlsoaO0sl_hEY5OOKA . Mogę liczyć na pomoc w zakresie doboru mocy i  modelu kotła i bojlera?

Dom nieocieplony z zewnatrz, oceplony strop wełną mineralną od strony strychu, 3 pokoje, kuchnia, łazienka i 2 przedpokoje. W łazience mama chce grzejnik i podłogowe pod płytkami bo akurat łazienka będzie remontowana. Mieszkają dwie osoby, mama i tata, dwa razy w miesiącu nocuje dodatkowe 4 osoby, piszę z myślą o ciepłej wodzie. Latem chciałbym też żeby z tego kotła wode podgrzewać. Grzejniki lepiej stalowe czy aluminiowe? Instalacja ma być z rur plastikowych z jakimś wkładem metalowym.

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum trafiłem na polecane kotły sekom technix 12kW,  czy to będzie dobry wybór?

W opcji jest zapalarka za 600zł czy to ma sens, czy to rozwiązanie  się sprawdza czy przysparza więcej kłopotów?

Do regulacji temperatury w pokojach wystarcza termostaty na grzejnikach? Czy zawór 4 d wystarczy zwykły czy musi być z siłownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyliczenia wychodzi,że wystarczy model Technix 9kW

Wybór 12kW na stare budownictwo nie będzie jeszcze wielkim błędem, będzie z akceptowalnym zapasem mocy, co pozwala lepiej spalić paliwa trudniejsze o wyższej spiekalności

 

W sprawie kotła Technix 9kW czy 12kW SEKOM zapraszam do kontaktu na priva.

 

Zapalarka

+450zł podstawowa wersja

+ 550zł wersja z cz.pogodowym, pokojowym, powrotu

te dwa są tylko węglowe opcje

+600zł wersja zapalarka z cz.pogodowym, spalin, modułem internetowym, softem na 2paliwa ekogroszek i w przyszłości pellet jakby w przyszłości zapadła decyzja o dozbrojeniu kotła w elementy pelletowe (drugi podajnik z separacją i motoreduktorem pelletowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, muszę zmienić piec C.O, znalazłem PIEC KOCIOŁ Z PODAJNIKIEM TECHNIX 12kW SV200n 5KL, czy będzie wystarczający na mój dom 120m2, ocieplony 10cm.steropian. na Ciepło Właściwe zrobiłem test domu https://cieplo.app/wynik/rxc4 i wyszło mi zapotrzebowanie 12,1kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU). Czy doradzi mi ktoś czy ten piec będzie wystarczający czy może brać 15kW? A może ktoś już ma taki piec i napisze jak się on sprawdza. Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie 12kW znalazłeś,  ok 4-5firm robi 12kW,ktore jest tylko nieco powiększoną 9ką z małym palnikiem, który owe 12kW targa ostatkiem sił przez 6h pracy w laboratorium na paliwie rakietowym do badań. 

Jak to 12kW jest wg oryginalnej dokumentacji i posiada średni palnik oraz budowę Jak model 15kW na 3drzwiczkach, to spokojnie takie 12kW można brać.

W sprawie takiego można napisać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hajer śmiało bierz 12 kw .

Ja mam kociołek od @Pieklorz 12 kw z palnikiem 15 kw ogrzewanie 146m i ustawiony na sterowniku moc 12 kw nigdy nie pracował pełną mocą w największe mrozy. 

Teraz jest ustawiony na 9 kw i dzisiejszej nocy było -12 to pracował sobie na 68%mocy

 

Tak jak napisał Pieklorz inne firmy mała SV 9 kw jest podciągania na 12 kw. 

Przy dzisiejszych kosztach groszku to dużo ludzi które miały wymienić zasypowce na inne kotły może tego nie zrobić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.