Skocz do zawartości

januszg

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez januszg

  1. Można , rurce impulsowej , rurka dochodzaca a od góry do zaworu który wyglada jak reduktor z butli gazowej . Przy wyłaczonym piecu , odkreca sie te rurkę w tym miejscu i wstawia się elektrozawór ( prostopadłościan z koncówkami do wkrecenia i stykami do prądu. ps. jeszcze są ale trudno dostać koszt około 50 zł . Ważne żeby sprawdzić gwinty . Do zawory podłaczasz dowolny sterownik pokojowy. Choć sądzoć z opisu (15 lat ) przydała by sie i pompa obiegowa . To rozwiązanie załacza i wyłacza kocioł , ale nie steruje jego temperaturą. Sterowanie temp. mozesz zrobić na zaworze czterodrogowym z odpowiednim serownikiem , wiele razy opisywane na forum.
  2. A jaki masz komin kolego ? A instalację z jakich rur ? A grzejniki ?
  3. piszesz pieknie o domu , ale to był projekt typowy , czy masz do niego projekt CO , a jaka było podane zapotrzebowanie na moc cieplna Q= ?? , przy jakich parametrach temperaturowych ? Czy CO zostało wykonane wg projektu ?
  4. a jaka masz moc kotła ? , ewentualnie instalacji ? wydajność przepływu można określić z mocy obliczniowej i różnicy temp. zasilania i powrotu . v[m3/h] = 0,86* Q [kW] / (tz - tp) , a pompa powinna zapewniać zbliżony.
  5. czy to jest hałas pompy ? , czy raczej szum w rurach . Jeżeli hałasuje pompa - to wymaga wyczyszczenia ewentulnie wymiany , ale ze sposobu opisu problemu wnioskuję że została dobrana została na 1 lub 2 charakterystykę , Pompa która posiadasz jest trój - zakresowa, ekonomia pracy jest taka sama. Przestawienie jej na 3 zakres powoduje nadmierne prędkości przepływu wody przez zawory i stąd hałasy .
  6. Czy to jest nowy dom, czy jest projekt , albo jakieś rysunki np projekt CO , tak można lodówkę kupawać a nie piec " ...do 23 kW... ".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.