Skocz do zawartości

chemik06

Forumowicz
  • Postów

    39
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez chemik06

  1. teoretycznie to wiem a jak to wygląda z praktycznej strony czy mi nie skoroduje kocioł jak bedzie w nim taka niska temperatura.
  2. Witam wszystkich mam takie oto pytanie: pale w kotle górnym przerobionym na dolny pale na ciagu naturalnym chodzi mi o temperaturę w kotle która waha się od 60 do 40 stopni czy ma to znaczenie dla żywotności kotła. Pozdrawiam.
  3. chemik06

    Tem Na Piecu

    Witam a jakie to złote zasady ma grawitacja chętnie się dowiem ?
  4. w podkarpackim jest taki tani
  5. ale czy w każdym piecu da się palić zbożem?
  6. Witam wszystkich serdecznie zastanawiam się czym najtaniej palić w piecu C O zasypowym. Mam do wyboru: węgiel kamienny polski- 650 zł/t węgiel kamienny rosyjski -575zł/t węgiel brunatny z Bełchatowa kaloryczność 7600-8500kJ/kg- 250zł/t węgiel brunatny z Turowa kaloryczność 10050-11700kJ/kg- 300zł/t a może drewno buk-140zł/mp dąb-140zł/mp co Wy byście wybrali mając taki wybór ? Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.
  7. Skład to jest mniej więcej znany mnie chodzi bardziej o ilosciowy niż jakościowy skład spalin i jakie wartości poszczególnych składników moge osiągnąć w kotle zaypowym.
  8. Witam chodzi mi o kocioł węglowy zasypowy.
  9. no właśnie akurat mam czym pomierzyć dlatego intersują mnie te wartości
  10. Witam wszystkich serdecznie, ciekawi mnie jaka powinna być zawartość tlenu, CO i CO2 w spalinach czy są na to jakieś normy.
  11. Witam wszystkich zamierzam wykonać instalację co według poniższego schematu , poradżcie mi czy jest to dobry schemat i czy to będzie działać lub ewentualnie co w niej zmienić pomoże ktoś moja_instalacja_CO.pdf
  12. Witam serdecznie całe forum szukam opini o węglu brunatnym z kopalni z Bełchatowa bo taki jest u mnie na składzie. Z tego co piszą na stronie kopalni to jest to kiepski węgiel niżej podaję parametry ze strony kopalni Parametry jakościowe węgla brunatnego: * wartość opałowa - 7600 - 8500 KJ/kg * wilgotność naturalna - śr. 53 - 58% * zawartość siarki - 0,50 - 0,83% * zawartość popiołu - 6,5 - 11%
  13. chemik06

    Rosyjski Wegiel

    czyli rozumiem że za 590zł za tone grubego opłaca sie zapłacić
  14. chemik06

    Rosyjski Wegiel

    Witam serdecznie szukam opini o rosyjskim weglu może ktoś palił lub pali takim węglem.
  15. Witam wszystkich zamierzam wykonać instalację co według poniższego schematu , poradżcie mi czy jest to dobry schemat i czy to będzie działać lub ewentualnie co w niej zmienić pomoże ktoś moja_instalacja_CO.pdf
  16. Chodzi mi mianowicie o to która klasa kotłów na paliwa stałe jest najwyższa czyli najlepsza klasa 1 czy klasa3 bo zaobserwowałem taką rzecz u znajomego na kotle pisze że klasa3 jest najwyższa a u innego znajomego oczywiście na kotle innej firmy pisze że klasa1 jest najwyższa powiedzcie jak to jest z tymi klasami i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie jeśli chodzi o parametry kotła np.sprawność, funkcjonalność, z odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam całe forum.
  17. Zamierzam kupić taki właśnie piec jak w temacie jest to piec miałowy z górnym spalaniem, czy ktoś z forum ma jakieś doświadczenia z tym piecem, poniżej zamieszczam link do przekroju tego pieca, za wszelkie sugestie dziękuję i pozdrawiam. http://www.drewmet.unt.pl/grafika/nowa/pie...mj3_schemat.jpg
  18. chemik06

    bojler

    Marcin a jakiej firmy masz ten bojler bo nie mogę znależdz takiego 200l dwupłaszczowego ?
  19. chemik06

    bojler

    ma to być bojler dla 3 osobowej rodziny więc chyba 150L wystarczy?
  20. chemik06

    bojler

    Witam zamierzam kupić bojler do cwu który będzie podłączony do pieca na paliwa stałe i zastanawiam sie który lepszy dwupłaszczowy czy z wężownicą to pytanie do użytkowników i instalatorów poradzcie coś
  21. Może się i zgodzę z twoją teorią a co z praktyką ?, masz jakieś doświadczenia z buforem czy tylko tak głośno myślisz?
  22. Witam wszystkich zamierzam kupić kocioł do CO i zastanawiam się jaki lepszy pod względem obsługi, ekonomiki, trwałości, sterowania itd. czy kocioł stalowy czy może żeliwny? Proszę o opinie o tych kotłach , dodam jeszcze że ma to być kocioł do nowego domku o pow. ok. 120m docieplony styropianem 10cm, interesuje mnie kocioł bez podajnika (ze względu na cenę)
  23. Witam Wszystkich chcę zamontować ogrzewanie podłogowe w swoim nowo wybudowanym domu, chcę je zamontować w kuchni,łazience,korytarzu i wiatrołapie w sumie ok.40m2 mam kilka pytań do fachowców i do osób użytkujących taki rodzaj ogrzewania: -jakie są min. i max. grubości styropianu pod podłogówkę -jakie sa min. i max grubości wylewki na rurkach podłogówki -jaką średnicę rurek zatosować do podłogówki -folia ma być na styropianie czy pod styropianem -co położyć na podłogówce czy muszą być płytki, kamień czy może być podłoga drewniana, panele -jaką max. powierzchnie podłogówki mogę zrobić na jednym obwodzie -czy sama podłogówka zagrzeje mi pomieszczenie czy muszą jeszcze być grzejniki -jak gęsto układa się rurki podłogówki (jakie odstępy między rurkami) za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam Paweł z podkarpackiego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.