Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik car v2


Dawid555

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosujac sterownik immergas car v2 w celu ustawienia krzywej grzewczej bedzie on dzialal jak termostat on/off i wyłaczał piec po osiagnieciu temp w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak car ma taka opcje, możesz tez zainstalować tyboxa on tez działa jako termostat on/off wtedy krzywa ustawisz na kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tybox plus sonda zewnetrzna i mozna sterowac krzywa grzewcza?

A mozna dolozyc sama sonde i ustawic krzywa? 

Bo ogolnie chcialbym aby piec pracował non stop tak jak teraz mam tylko brakuje mi krzywej grzewczej bo musze chodzic i sam ustawiac temp na kotle.

I czy mozna ustawic krzywa w ten sposób 

Temp zasilania / temp zewnetrzna

32 / +2

36 / -2

38/ -6

44/ -10

48/ -15

55/ -20

Czy udalo by mi sie dopasowac ktoras krzywa do tych temp ktore napisalem? Bo wyczulem juz troche dom i piec i mysle ze tak by bylo odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz czujnik temp zewnętrznej, wtedy masz już możliwość ustawienia krzywej. Tybox służyłby tylko jako czujnik temperatury wewnętrznej pilnowałby zadanej temperatury do jakiej kocioł ma grzać. Ja u siebie na początku grzałem tylko za pomocą krzywej, po 3 miesiącach dołożyłem tyboxa, od ponad roku mam CAR bezprzewodowy. CAR oprócz tego, że może robić jako czujnik on/off to przejmuje kontrole nad kotłem, możesz na nim ustawić np harmonogramy grzania CWU, domu, czy zmienić temperaturę minimalną, albo ustawić krzywą i jej przesunięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje uruchomienie krzywej grzewczej bez termostatow. Czyli kupic sonde zewnetrzna podłaczyc do kotla i w kotle uruchomic funkcje krzywej grzewczej? A jak za pomoca takiego malego wyswietlacza ustawic odpowiednia krzywa? 

Bedzie do wyboru krzywa nr od 1 do 9 i to wszystko?

A jak ustawic max temp zasilania i minimum? Za pomoca parametru T0 i T1 ?

Znalazlem tylko takie cos o krzywej grzewczej 

Screenshot_20211230-104554_Drive.jpg

Screenshot_20211230-104611_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa będzie Ci się układała w zależności od tego jaką temperaturę początkową i końcową ustawisz. Później jak już to zrobisz to wybierasz krzywą np 3 i obserwujesz jak się będzie układała. Początek krzywej to będzie twoja temperatura minimalna a końcowa maksymalna. Musisz sobie sam to ustawić i zmieniać w zależności od potrzeb. Jak już trafisz w odpowiednią to zostawiasz. Na jakimś forum jest zrobiony kalkulator krzywej do immergas, tylko wydaję mi się, że jest on do sterownika car ponieważ tam poda Ci offset czyli przesunięcie krzywej. Nie mniej możesz poszukać ten kalkulator wtedy jak wprowadzisz dane będziesz widział przy jakich temperaturach będzie się konkretna krzywa ustawiała dla każdego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.