Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia sterownika CAR V2 z kotłem immergas zeus ERP2


HYDROMIL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dom szeregowy skrajny 127 m2 dwupoziomowy. Dół i góra tylko ogrzewanie podłogowe. Pierwszy sezon grzewczy. styropian 15 cm. Okna dwuszybowe z nawietrzakami.

Zanim zakupiłem sterownik CAR V2 z sondą temp. zewnętrznej to ustawiałem kocioł na 28 stopni i w salonie na dole miałem 22,5 st. Zużycie gazu wówczas miałem na poziomie 9m3 na dobę.

Teraz po zamontowaniu sterownika myślałem, że będę miał o wiele mniejsze zużycie. Niestety jest podobnie albo nawet większe zużycie.

Pytanie do was jak najoptymalniej ustawić sterownik CAR. Ustawiłem w nim bezwładność na 20 (fabrycznie było na 10 dla ogrzewania grzejnikowego). Ustawiłem też opcję AUTO A (żeby krzywą grzewczą dobierało automatycznie), mimo tego i tak krzywą grzewczą ustawiłem na 1.0.

Ustawiłem ogrzewanie na auto i zadałem godziny, w których temperatura ma być komfortowa. Temp. komfortową ustawiłem na 21. Temp. ekonomiczna na 20.5. Odpowiednią różnicę temperatur wybrałem? Rozkład dobowy grzania mam mniej wiecej taki: od godz: 5-7, 10-12, 14-22. Dobrze ustawione czy na noc też lepiej jak się załączy?

Pytanie czy te kreski na poziomej linii z godzinami to godziny, w których ma być temperatura komfortowa czy w tych godzinach ma piec grzać?

Na rozdzielaczach od podłogówki nie mam zamontowanej pompy obiegowej. Na całą instalacje wodę pcha tylko pompa z pieca, która jest ustawiona na maxa i daje radę.

Wówczas, jak piec się wyłącza to nie mam przepływów na pętlach podłogówki. Dlatego jak najlepiej ustawić cały układ by częściej pompa się załączała w piecu.

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.