Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Metal-Fach Slim Pellet 10kw


Pelletss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje ustawień palnika metalfach slimpellet 10 kw na fabrycznych ustawieniach wyrzuca nie odpalony pellet do popielnika obecnie mam długość cyklu 25s wypełnienie cyklu 16%  nawiew max 30% min 20%  ( to jest 4s podawania 21 przerwy ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na tryb fuzzy logic. Wypełnienie cyklu 30 procent. Czas cyklu 20s w ustawieniach serwisowych lub w trybie standard 5.8s podawanie i 15s przerwy. Daje to moc 10kw. Przy wydajności podajnika 8kg na godzinę. Ten kocioł ma zbiornik obok czy nad palnikiem? Mój kocioł ma podajnik obok. Jeżeli nad to wydajność podajnika będzie inna. Podasz mi wydajność podajnika to oblicze czas podawania i czas przerwy. Gdy masz optymalnie podawanie do mocy kotła to reszta to nadmuchy. Możliwe kolego że zbyt mocno dmuchasz i wywala pellet z palnika. Ja mam sondę lambda która koryguje nadmuch i trzyma odpowiednią ilość tlenu. Przeważnie nadmuch to 15 procent lub nawet mniej ale to zależy od komina i warunków u Ciebie. Płomień ma być długi jak z miotacza ognia. Temp na kotle 70 stopni. Histereza 15. Temp cwu 50. Histereza 10. Podstawy dobrze wykonana instalacja z ochroną powrotu np zawór 3d i atv i pompa kotlowa. 4d prymitywne i tylko z pompa kotlowa. Ale 4d to generalnie słaby pomysł do pelletu.

Screenshot_2021-08-20-01-36-30-723_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

20 godzin temu, autograf89 napisał:

Przejdź na tryb fuzzy logic. Wypełnienie cyklu 30 procent. Czas cyklu 20s w ustawieniach serwisowych lub w trybie standard 5.8s podawanie i 15s przerwy. Daje to moc 10kw. Przy wydajności podajnika 8kg na godzinę. Ten kocioł ma zbiornik obok czy nad palnikiem? Mój kocioł ma podajnik obok. Jeżeli nad to wydajność podajnika będzie inna. Podasz mi wydajność podajnika to oblicze czas podawania i czas przerwy. Gdy masz optymalnie podawanie do mocy kotła to reszta to nadmuchy. Możliwe kolego że zbyt mocno dmuchasz i wywala pellet z palnika. Ja mam sondę lambda która koryguje nadmuch i trzyma odpowiednią ilość tlenu. Przeważnie nadmuch to 15 procent lub nawet mniej ale to zależy od komina i warunków u Ciebie. Płomień ma być długi jak z miotacza ognia. Temp na kotle 70 stopni. Histereza 15. Temp cwu 50. Histereza 10. Podstawy dobrze wykonana instalacja z ochroną powrotu np zawór 3d i atv i pompa kotlowa. 4d prymitywne i tylko z pompa kotlowa. Ale 4d to generalnie słaby pomysł do pelletu.

Screenshot_2021-08-20-01-36-30-723_com.android.chrome.jpg

Podajnik mam nad piecem ( jak zrobię ważenie pelletu to napiszę) temp. zad.mam 60  na grzejniki ,70 na cwu temp.zad. cwu 60 , bojler 200 l , mam solary które grzeją bojler od samego dołu , piec grzeje od połowy około 100 l od początku maja 8 razy odpalił się na cwu  ( z 38 st. do 60 st. )Spaliłem cały worek pelletu 15kg.  W trybie fuzzylogic , po każdym paleniu była kupka popiołu z nie dopalonym pelletem nadmuch na mocy max miałem 30%  na min 20% , zacząłem wydłużać cykl doszedłem do 25 sekund dalej się nie da , wypełnienie cyklu w dół doszedłem do 16% ( 4s podawania i 21 przerwy ) dalej były kulki pelletu w popiole , do 70 st. rozgrzewał się 55 minut (start pompy cwu 55 st.) w standardzie 4s/21s do 70 st 20 minut , wczoraj w trakcie palenia zajrzałem do pieca i palnik był do połowy schowany , czyścił się ,w ustawieniach czyszczenia palnika było - czas przerwy czyszczenia palnika 20 minut ,przestawiłem nam max czyli 100 minut , pewnie przez to ten nie dopalonym pellet , mam ustawiony tryb lato , ( fabryczne ust.  miałem dł.cyklu 20s wyp.cyklu 30% nadmuch 40%min  60%max wtedy wywalał nadpalony pelet do popielnika , zero popiołu same kulki szufelką można było wybierać jak jagody , to było w kwietniu wtedy puszczałem jeszcze na grzejniki ) płomień / żar był na krawędzi palnika  w miarę zmniejszania nawiewu cofał się obecnie pali się przy samym ślimaku , nie wiem na jakiej długości palnika powinno się palić  , interesują mnie teraz ustawienia nadzoru , i jaka powinna być temp. spalin  wczoraj maksymalnie było 116 st. , czy warto dokupić sondę IMG_20210520_223749.thumb.jpg.e68b490cda2d25846ade9ac758da2903.jpgust. fabryczneIMG_20210523_062001.thumb.jpg.3fdb27f0a11e259a1f70c358afd02dd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno...

Wygaś kocioł. Tryb ręczny. Spiro do worka. Podajnik puść na 6 minut to co wypadnie mnozysz x10. Podasz mi tą wartość a ja Tobie powiem idealny czas podawania i przerwy. Czym Palisz? Kup cos konkretnego np Lave lub Olimp nie pal zadnym gównem. Masz doprowadzone powietrze do kotłowni? Ze zdjec wynika, że zbyt duzo podajesz paliwa lub jest kiepskiej jakosci. Długość cyklu zostaw na 20s. To taka klasyka. Temp na kotle ma miec min 70 stopni. Im wiecej tym lepiej. w FL wygasi sie na 75 bo zawsze przebija o 5 od zadanej. W standard wygasi sie na zadanej na kotle. W FL ustaw min 40procent i max 100 procent mocy. Jak wygląda instalacja? Masz tam ochronę powrotu? Jeżeli nad kotłem masz tylko pompke na grzejniki to nier ustawisz tego kotła optymalnie. Musi tam być zawor 3d lub 4d i pompa kotlowa ktora dogrzeje powrot.

Temp spalin siega do ok 150 stopni na max mocy. na 40 procentach mocy nawet 70 stopni dlatego trzeba miec wkład kominowy bo inaczej moze wyjsc kondensat. Nadzór nie jest trybem dla Kotła na pellet ale jak chcesz to uzywaj. Temp w nadzorze musi spadać. Musisz tak go ustawić metodą prob i blędów. Zalezy jak wygląda instalacja i czy masz termostat pokojowy? Sa rózne metody utrzymywania ciepla w domu przy kotlr na pellet. Działanie na samej histerezie kotła czyli temp na kotle 70 i 15 histerezy i ciagłe rozpalanie lub palenie od termostatu i kocioł rozpala sie tylko wtedy jak temp spada w domu. Mozesz tez ustawić tak jak ja bo dom słabo ocieplony ze kociol rozpala sie tylko raz na tydzien. Moj kociol ciagle podaje pellet i chodzi od 40 do 100 procent mocy i tak moduluje moca aby w domu ciagle było 23 stopnie. Termostat mierzy temp w srodku i czujnik pogodowy na zewnatrz daje dane i pali od krzywej grzewczej. Im zimniej na dworze tym wieksza temp na grzejniki a termostat dodatkowo zrzuca lub dokłada od wspolczynnika temp. Skomplikowane ale ja do kotła tylko sypie pellet i go sprzatam. Nie zmieniam nic przez cały sezon. Jest ustawiony raz i w domu ciagle 23 stopnie. Elektronika wszystko robi za mnie ale 1 sezon musisz dostosować ustawienia do swojego domu.

Termostat moze wygaszac kocioł i zatrzymywać pompe. Moze tylko wygaszać kocioł. Moze obnizać temp na grzejniki gdy w domu temp zadana. Musisz sie edukować aby dostosować optymalnie do swojego domu. Zaden serwisant tego nie zrobi. Zrobi klasyke: wygaszenie kotła i stop pomp ale w starym budownictwie to nie przejdzie bo jak grzejniki zimne to w domu zimno i nie ma komfortu cieplenego.

Aby Tobie pomóc potrzebuje informacje. 

 

2.png

 

4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, autograf89 napisał:

Kolejno...

Wygaś kocioł. Tryb ręczny. Spiro do worka. Podajnik puść na 6 minut to co wypadnie mnozysz x10. Podasz mi tą wartość a ja Tobie powiem idealny czas podawania i przerwy. Czym Palisz? Kup cos konkretnego np Lave lub Olimp nie pal zadnym gównem. Masz doprowadzone powietrze do kotłowni? Ze zdjec wynika, że zbyt duzo podajesz paliwa lub jest kiepskiej jakosci. Długość cyklu zostaw na 20s. To taka klasyka. Temp na kotle ma miec min 70 stopni. Im wiecej tym lepiej. w FL wygasi sie na 75 bo zawsze przebija o 5 od zadanej. W standard wygasi sie na zadanej na kotle. W FL ustaw min 40procent i max 100 procent mocy. Jak wygląda instalacja? Masz tam ochronę powrotu? Jeżeli nad kotłem masz tylko pompke na grzejniki to nier ustawisz tego kotła optymalnie. Musi tam być zawor 3d lub 4d i pompa kotlowa ktora dogrzeje powrot.

Temp spalin siega do ok 150 stopni na max mocy. na 40 procentach mocy nawet 70 stopni dlatego trzeba miec wkład kominowy bo inaczej moze wyjsc kondensat. Nadzór nie jest trybem dla Kotła na pellet ale jak chcesz to uzywaj. Temp w nadzorze musi spadać. Musisz tak go ustawić metodą prob i blędów. Zalezy jak wygląda instalacja i czy masz termostat pokojowy? Sa rózne metody utrzymywania ciepla w domu przy kotlr na pellet. Działanie na samej histerezie kotła czyli temp na kotle 70 i 15 histerezy i ciagłe rozpalanie lub palenie od termostatu i kocioł rozpala sie tylko wtedy jak temp spada w domu. Mozesz tez ustawić tak jak ja bo dom słabo ocieplony ze kociol rozpala sie tylko raz na tydzien. Moj kociol ciagle podaje pellet i chodzi od 40 do 100 procent mocy i tak moduluje moca aby w domu ciagle było 23 stopnie. Termostat mierzy temp w srodku i czujnik pogodowy na zewnatrz daje dane i pali od krzywej grzewczej. Im zimniej na dworze tym wieksza temp na grzejniki a termostat dodatkowo zrzuca lub dokłada od wspolczynnika temp. Skomplikowane ale ja do kotła tylko sypie pellet i go sprzatam. Nie zmieniam nic przez cały sezon. Jest ustawiony raz i w domu ciagle 23 stopnie. Elektronika wszystko robi za mnie ale 1 sezon musisz dostosować ustawienia do swojego domu.

Termostat moze wygaszac kocioł i zatrzymywać pompe. Moze tylko wygaszać kocioł. Moze obnizać temp na grzejniki gdy w domu temp zadana. Musisz sie edukować aby dostosować optymalnie do swojego domu. Zaden serwisant tego nie zrobi. Zrobi klasyke: wygaszenie kotła i stop pomp ale w starym budownictwie to nie przejdzie bo jak grzejniki zimne to w domu zimno i nie ma komfortu cieplenego.

Aby Tobie pomóc potrzebuje informacje. 

 

2.png

 

4.png

75m² w tym 40m² podłogówki ( 3 pętle po około 70 metrów rurki  w rozstawie co 20 cm ) wszystko na jednej pompce , sterownik w salonie  w pokojach termostaty na grzejnikach ( elektroniczne danfos ) wentylacja nawiewną - otwór pod sufitem 20x20 cm wylot przy posadzce 2 metry od kotła pellet sosna  brak nazwy na worku , wcześniej kupiłem dwa worki Lavy ale nie widziałem różnicy znajomi palą tym palletem i spala im się idealnie tylko kotły mają Sas bio kompakt , zawór cztero drogowy z siłownikiem afriso , brak pompy kotłowej , pompka co elektroniczna , a cwu zwykła grundfos ustawiona na 3 bieg ,bojler pionowy z dwoma wężownicami - kocioł + solary , wkład kominowy nierdzewny , na kominie strażak - wspomagacz ciągu , taki obrotowy kapelusz , nie wiem zdjąć to czy zostawić ???? , Dom parterowy 2011r. Ściany suporex + 15 cm styropianu twardego piwnica pod połową domu , posadzki ocieplone strop drewniany ocieplony , okna 3 szybowe z ramkami ciepłymi , przez 10 lat paliłem drewnem sosnowym , nigdy nie spaliłem więcej niż 10m³  drewnem w ciągu roku , mam czujnik pogodowy , obecnie wyłączony , pewnie trudno będzie ustawić kocioł na samym cwu mały odbiór ciepła ?

Z ważyłem pellet w trybie ręcznym ze stoperem w ręku 6 minut , wyszło 2.065g - waga worka 35g = 2.030 x 10 = 20.300g  chyba trochę za dużo ?IMG_20210821_144335.thumb.jpg.892f8e7e6321e446ef10f9f049be57a6.jpgIMG_20210821_144242.thumb.jpg.222f3a75657295461fbcda66366a265e.jpgIMG_20210821_141847.thumb.jpg.20317c9b83c6882eb80d6d7bf9f153ce.jpgScreenshot_2021-08-21-13-46-20-117_com.android.chrome.thumb.jpg.501ca17d199786958da20382e5421c5e.jpg

Zrzut ekranu z mojej aplikacji od kotła ,dokładnie tak mam podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładaj tam pompe kotłową na powrót temp powrotu powinna być powyżej 50 stopni. Jezeli pompa bedzie robiła stop to ciągle powrót bedzie zalewany zimną wodą. Jak na kolte jest 70 stopni na powrocie ma być 50 min jak bedzie 35 to kociol moze skorodować i taka instalacja jest do zmiany. Dlatego zakładaj pompe kotlowa ktora bedzie tłoczyła cieplą wode wprost w powrot kotla.

Widać ze instalacje robił stary majster ktory zakładał tylko ekogroszki. Ekogroszek ok ale tam powrot dogrzewa sie w czasie i działa cały czas dlatego moze być 4d bez pompy kotłowej (chociaż to też tak nie powinno być) . Przy pellecie kocioł sie wygasza i rozpala i tu jego oszczednośći instalacja musi być lepsza.

Jeżeli wydajnośc podajnika na godzinę to 20kg.

To czas podawania to 2.3s a 17.7 przerwa. Czas cyklu 20s. w fuzzy logic to 11.5% wypelnienia cyklu. Jak bedzie jeszcze wyrzucac to robisz np o jedna sekunde w standard przerwe wiecej czyli 2.3 i 18.7 przerwy. generalnie zawsze wydłuzaj lub skracaj przerwe podawanie zostaw. ja załozyłem kalorycznosc pelletu na 4.7 ale mozesz miec bardziej lub mniej kaloryczny wiec albo sekunda w góre albo sekunda w dół. W fuzzy logic tak samo i wieksze wypelnienie cyklu tym wiecej sypie pelletu. 

temat zakonczony z podawaniem. Reszta nadmuchy.

Jak bedziesz miał potrzebę dogrzewania domu dopiero wtedy czujnik pogodowy na dwór i wybranie odpowiedniej krzywej grzewczej lub ciągle stała temp na grzejniki a termostaty pokojowe zrobią swoje (3.5 to najczesciej 22 stopnie na termostacie). Termostat pokojowy ktory steruje kotłem w najzimniejszym miejscu w domu (masz pewność ze reszta pomieszczen dogrzana i tam termostat otwarty na max tak żeby termostat pokojowy ktory steruje kotłem miał możliwość nagrzania do 22np. Bo jak zadasz na termostacie 22 pokojowym a na termostacie na grzejniku bedzie na 21 to kociol bedzie wiecznie chodził.). Nie w miejscu gdzie ładnie wygląda w salonie.

Grzejniki masz razem z podloga na jednej pompie ale przed petlą masz jakis termostat ktory pozwala dać mniejsza temp niż na grzejniki jak rozumiem? Wiesz, że nie mozesz dawac takiej samej temp na podloge np 55 stopni jak na grzejniki po rozpierdzielisz sobie podłogę?

Na podłogę pompa powinna chodzić cały czas ale z obnizeniem np o 6 stopni. Czyli normalnie dajesz 26 na podłoge jak temp osiagnieta sterownik obniza np do 20 tak długo jak znowu nie spadnie temp od histerezy. Histereza na sterowniku pokojowym najlepiej to 0.6 stopnia. czyli 23 zadane na 22,4 znowu dogrzewa.

Strażaka zdejmujesz. Zakładasz rck (regulator ciagu kominowego) wartośc ustawiasz na 20. Bedzie regulował w wietrzne dni ciąg kominowy - poczytaj przy pellecie ważne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem , jest w planach przeróbka instalacji  podłogówka też będzie oddzielnie na drugiej pompce , ta instalacja nie wiele była przerabiana po starym kotle  ,  myślałem też żeby zrobić pokoje z grzejnikami na drugim sterowniku, oddzielny obwód.

Na podłogówce mam zawory RTL

Na ile procent ustawić nadmuch tak na początek , 25 - 30% ? 

 Jak zacznę grzać dom to wezmę się za regulację . Teraz nie bardzo mam co grzać  (ciepła woda z solarów).

- warto kupić sondę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sonda się nie zwróci. Natomiast masz pewność ze spalanie bedzie optymalne. Możesz to zrobić sam metodą prób i blędów. Jak zmieniasz pellet czesto to warto kupić... poniewaz sonda bedzie regulowała nadmuch i dobierała odpowiednia ilośc tlenu.

Nadmuch dobierasz organoleptycznie. Otwierasz zerkasz na 1s i zamykasz. Na kazdym progu ma być długi spokojny płomien tak jak na zdjeciach moich. Sonda zrobi to za Ciebie ty tylko ustalasz jej korekte np 10 procent. Powiedzmy ze na 100 procent mocy masz nadmuch 30 ona ma kortekte +10 i -10 czyli koryguje od 20 do 40 procent siłę nadmuchu utrzymując np na 100 procent mocy 9 procent tlenu.

Masz czujnik siły plomienia ma być ciagle od 95 do 100 procent wtedy mniej wiecej wiesz ze spalanie idzie ok. Temp spalin od 70 do 150 stopni. Zalezy jaki prog mocy, u mnie wychodzi na 100 procent mocy ok 110 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie czas podawania przy rozpalaniu 20s.- masz obecnie 30. Sprawdź czy rozpali za 1 razem.

Czas rozgrzewania 2s. Szkoda zapalarki na 6s.

Czas podawania stabilizacja 2s. Masz obecnie 3.

Palić. U mnie wygląda tak. Ale wydajność podajnika to 8kg.

Screenshot_2021-08-22-22-24-21-509_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań 

Odpalił się dziś na CWU przy 39st do 60st , trwało to 60 minut od startu do zatrzymania włącznie z czyszczeniem ilość ciepłej wody to mniej więcej 100l , 

Temperatura rosła ok. 3st na min. jak włączyła się pompka ( przy 45st)to temperatura spadła 1st po 3 min. zaczęła rosnąć , płomień prawie cały czas 100% sporadycznie skoczyło na 80

Nie wiem czy tak ma pracować czy powinien szybciej się rozgrzewać?

Temp. zadana 70st zatrzymał się na 73st aż do osiągnięcia zadanej CWU -( 60st), moc kotła pokazywało w aplikacji 14% , nawiew 16% ,  ustawione mam moc min. na 40%        ????

Nawiew ustawiłem 25/22/19/16/13 , zostawić tak czy lepiej co 2st ?

Czas czyszczenia palnika zrobiłem na 80s ale widziałem że nie cofnął się do samego końca  , wyjechał z 5cm i wrócił do zera ( obserwowałem listwę która wysuwa się z palnika) nie powinien zrobić 100% pracy ? 

Czy ten palnik czyści się podczas palenia czy tylko jak się wygasi ?

(Ustawiłem wydłużenie pracy pompy CWU na 15 min to po wygaszeniu woda doszła do 64st)

Między zasilaniem a powrotem było 3st różnicy IMG_20210823_193111.thumb.jpg.053057d112bb26050dd90e9513d7dd39.jpgScreenshot_2021-08-23-19-16-39-859_com.android.chrome.thumb.jpg.144082985b284d6514d6252b64ee1db0.jpgScreenshot_2021-08-23-19-16-20-252_com.android.chrome.thumb.jpg.75b38e320ebcef63dcdbc684046f44d2.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik tak pokazuje pracę na modulacji mocy. 14 procent to dla niego 40 procent mocy palnika. Ponieważ kotły na pellet moga palić normalnie bez kopcenia od 30 do 100 procent mocy. Powiedzmy że dla sterownika 3kw to 0. Pamiętaj, że to tylko program. Dlatego mierzysz wydajnośc podajnika... i jak widzisz na moich obliczeniach masz dużo lepsze spalanie!

Kocioł tak sie ma nagrzewać. w Trybie Fuzzy Logic stara sie utrzymać temp do czasu nagrzania pomieszczenia lub nagrzania wody w cwu. Po co ma sie wygaszać skoro ma odbiór ciepła? Ma sie palić. W fz startuje od min mocy i idzie w góre do 100 i znowu obniża do 40 procent tak aby utrzymać temp na kotle... w standard ciagle podaje 100 procent dojdzie do zadanej i sie wygasi.

Fuzzy Logic to tryb gdzie kocioł moduluje mocą tak aby utrzymać temp na kotle. W standard idzie ciagle na 100 procent mocy bez zadnych przeskoków (inni producenci maja H1 i H2 gdzie mozna w standard zrobić taktowanie np na 7kw i 4 kw i działa to praktycznie jak fz - METAL FACH tego nie ma.

Jak przejdziesz w standard to dojdzie do zadanej i sie wygasi spadnie o temp histerezy czyli 15 stopni i znowu rozpali czyli na 55 znowu sie rozpali jak nie dogrzeje cwu za 1 razem. Powiedzmy ze na wygaszeniu kocioł bedzie oddawał ciepło w bojler. Ten tryb jest wskazany gdy ogrzewasz tylko wode w cwu. Masz mniejsze spalanie. Spalanie masz prawie idealne. Wydłuż czas przerwy o 1s. lub wypełnienie cyklu o 1 procent w dół.

Wypuszczenie cwu zrób na 3 minuty a jak masz 15 to pilnuj tego żebyś rodziny nie ugotował żywcem przy małych dzieciach 65 stopni z kranu to masakra!!! (czujnik masz pewnie na srodku bojlera na górze masz z 10 stopni wiecej niż to co pokazuje. Dlatego zadana 50 i dojdzie do 55.

Z nadmuchem nie sugeruj sie procentami tylko tym aby ciagle było 100 procent jasnosci plomienia. Ustawiłeś. Zostaw na tydzien. Wróc skoryguj o 2 procent w góre lub w dół i znowu za tydzien wróc. Nie zobaczysz zmian w ciagu 2 godzin.

Palnik sie czysci w czasie palenia. Nie wygasza kotła. Szuflada sie zamyka a nastepnie otwiera. Nie zrzuca całości ponieważ ma sie palic ciagle w kotle!!!

 

Na samym grzaniu cwu różnica na powrocie bedzie ksiazkowa. Jak zaczniesz palić na dom zobaczysz ze zimna woda z grzejników i podłogi bedzie zalewała kociol zimna wodą. Na powrocie bedzie z 35 stopni. teraz powrotu kotła nie dotkniesz a póżniej bedzie zimny ze bedziesz mógł trzymać reke na powrocie kotła. Tak nie moze być dlatego pompa kotłowa i dobrze wykonana instalacja!

W kotle ma być szaro lub biało jak jest czarno to znaczy ze jest zbyt mało tlenu czyli nadmuch w góre. Tlenu na 100 procent mocy ma być ok 9 procent poniżej 7 procent kociol zaczyna dymić na czarno. Granica jest bardzo blisko dlatego piwko i obserwacja.

Usuń zdjecie gdzie masz wpisany numer kotła gdzie pokazywałeś schemat dla bezpieczeństwa swojego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W łazience pozakładałem baterie termostatyczne z blokadą na 38st ,dzieci wiedzą że mają uważać bo woda gorąca 65st to jest nic, w upalne słoneczne dni solary tak grzeją, że 80st przewala i to całe 200l . IMG_20210618_160708.thumb.jpg.581809f5dbea7936e02bac16546a469c.jpg20200831_180858(1).thumb.jpg.f8b4c8c602048d37110f524fa74d52ee.jpg  Nie wiem jak można usunąć dodane zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamontowałem RCK ,pompę kotłową i sondę , kupiłem pellet LAVA  , zasypałem do pełna weszło 5 worków i jakieś 2 kg z szóstego worka , wcześniejszego pelletu wchodziło całe 6 worków , więc go zważyłem i wyszło 15.03 kg/h                   ( wcześniejszy pellet 20 kg/h ) 

IMG_20211025_210613.thumb.jpg.3a35b8f6623ca19b903a82bcb81a13c2.jpgNie wiem na ile % ustawić wypełnienie cyklu ( obecnie mam 12%  ) ?

IMG_20210919_133321.thumb.jpg.bde79d20eff683f013f21a09db4cc8d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas cyklu 20s. Wypełnienie cyklu 15procent w Fuzzy logic. W standard 3s podawania i 17s przerwy. Osiągniesz moc 10Kw. Nie będę klikać po profilach jakie macie mocy kotly wypada napisać te informację wcześniej a tematu od podstaw mi się czytać kolejny raz nie chce a nie pamiętam każdego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalfach slim pellet 10 kw 

Od kilku dni zawór czterodrogowy nie może utrzymać zadanej temperatury 49 st. Cały czas chodzi trochę w lewo trochę w prawo i tak skacze od 41 do 57 st. Jak  już przejdzie na obniżenie do 39 st. ( po osiągnięciu zadanej temp. w domu )to reguluje idealnie ( na pompce mam 1.1 m wys. podnoszenia i moc 4W ) dom parterowy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłowniku masz wpisany czas otwarcia. Taki sam czas powinnien być wpisany w sterownik. Najprawdopodobniej 120 lub 140s. Karteczka jest na boku siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Które ustawienia tlenu dla sondy są lepsze i czym się kierować ustawiając poszczególne poziomy tlenu dla danej mocy kotła ( metalfach slim pellet 10kw)Screenshot_2021-11-18-18-52-45-925_com.android.chrome.thumb.jpg.e292fced572353b24941098fafd2a315.jpgScreenshot_2021-11-18-18-53-27-283_com_miui.gallery.thumb.jpg.04d4cff6369831c5e75b1ca8c9dc458b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie musisz zauwazyc jak zachowuje sie kocioł. Jak wyglada spalanie.

Na 100 procent mocy mozesz miec nawet 8 procent tlenu ustawione. Powiedzmy ze ponizej 7 lub 6 procent kocioł bedzie kopcic. Na 30 procent mocy do 17 procent tlenu plomień bedzie mocny nastepnie zacznie sie zmniejszać.

Wazna jest też korekta sondy aby nie była zbyt duza. Polecam 10 procent aby nie świrowała z tlenem. raz poniżej 7 procent a zaraz potem powyzej 17. Musisz znaleść balans.

ustaw tak

100 - 8,5 procent

80 - 9 procent

60 - 10 procent

40 - 11 procent

30 - 12 procent.

Korekta sondy 10 procent od tych nadmuchów ktore masz.

Czyli majac nadmuch 30 na 100 procentach mocy bedzie dobierała od 20 do 40 procent mocy wentylatora (10 na minus i 10 na plus)

będzie igła.

Jeżeli nie bedzie potrafiła utrzymać zadanych procent tlenu musisz opuscic prace wentylatora na poszczegolnych progach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.