Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grundfos upm3 25-70 180 ustawienia pomoc!


DKAK21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć bardzo bym prosił i pomoc w ustawieniach sam nie wiem jaka dac charakterystykę i moc pompy aby było sprawnie i ekonomicznie ?. Mam czujnik pogodowy i vrc 700 , 3x pompki grundfos ump3 i sprzęgło. 3 rozdzielacze(piwnica parter piętro) większość obiegów 80m ale są też po 110m. Zdjęcie w załączniku 

Screenshot_20211122-064447_Dolphin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie proporcjonalne na grzejniki, stałe ciśnienie na podłogówki, charakterystyki stałe raczej nie stosowane lub wtedy gdy potrzebujemy maksymalnej wydolności pompy (pompa jest dobrana na styk, nie ma wtedy wielkich możliwości oszczędzania energii).

Ustawiasz ciśnienie stałe na 1 bieg, jeśli nie da się uzyskać odpowiednich przepływów we wszystkich pomieszczeniach to zwiększasz na 2 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź. I bardzo bym prosił jeszcze podpowiedź "odpowiednie przepływy na pętlach" to znaczy? Przy pętlach małych 55m pętlach 80m i jednej petli 115m na jednym rozdzielaczu(wszystkich 13) jak to mniej więcej powinno wyglądać? Wiem że nie ma złotego środka ale pytam o te uśrednione wartości na rotometrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy ok myślałem że temperaturę obiegów głównie mogę skorygować temperatura zasilania a szybkość nagrzewania krzywa grzewcza. Jest to trochę ale chyba rozumiem jak to ogarnąć lecz poczekam na niższe temperatury myślę że wtedy będzie łatwiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzać pomieszczenie możesz trochę niższą temperaturą i wyższym przepływem lub wyższą temperaturą i niższym przepływem. "szybkość nagrzania" ma znaczenie gdy wychładzasz pomieszczenia, gdy grzejesz ciągle wystarczy odpowiednio dobrać krzywą grzewczą i ewentualnie ją zmodyfikować w dolnym lub górnym zakresie gdy grzanie nie jest optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz ekonomicznej ? Nagrzać wyższym przepływem  i niższa temperatura że "stała" praca pieca(wolnej wydaje mi się) czy wyższa temperatura i niższym przepływem ? Jak na teraz mam krzywa grzewcza 0.3 przepływ na max czyli z 2.5 i temp wyjsciowa 32(zastanawiam się czy wystarczy przy mrozach) rurki wszędzie po 10cm rozstaw. I dziś w nocy (-3) zauważyłem że nawet przegrzalo na czujniku w korytarzu bo pokazuje 0.5 stopnia za dużo rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.