Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z regulatorem temperatury Thermet


MMM19

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Rok temu zakupiłam piec thermet Minimax 22/22 wraz z bezprzewodowym regulatorem temperatury. Z racji tego, że jestem ciepłolubna a pogoda nie rozpieszcza, zaczęłam wieczorami ogrzewać mieszkanie... Wcześniej wszystko było dobrze, tj piec grzał gdy temp spadała o wskazana przeze mnie różnice temp od nastawionej.

 

Teraz problem jest taki, że często 'odbiornik' przestaje, nazwijmy to, odbierać dane (zielona lampka się wyłącza, piec również się wyłącza) - bywa tak, że w przeciągu godziny piec włącza się i wyłącza po 6-8 razy.. Jak zielona kontrolka się włączy - piec się włącza (oczywiście pod warunkiem, że temp jest niższa niż ta ustawiona przeze mnie). I tak w kółko. Nie mam pojęcia jakie za chwilę rachunki będę placic.. Czy ktoś ma pomysł jak ten odbiornik (w gniazdku) naprawić? 

IMG_20210910_214846.jpg

IMG_20210910_214755__01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kłopoty z komunikacją. 

Weź instrukcję i poczytaj jak przetestować czy odbiornik przy kotle jest sparowany z regulatorem pokojowym. Gdyby tu był problem, potrzeba ponownie sparowac urządzenia.

Dobrze też sprawdzić czy jest dobre połączenie routera z bramką internetową. 

Możesz mieć słabe baterie w regulatorze. Poczytaj instrukcję bo wymianę baterii trzeba zrobić stosunkowo szybko . Inaczej skasuja się twoje ustawienia.

Można też zresetować regulator i ponownie ustawić. 

To podstawowe przyczyny problemów.

Instrukcja to podstawa. Czytać . Jeśli nie ogarniesz, wykonaj tel do producenta lub poszukaj osobę chętna do rozwiązania problemu.

 

Z tym routerem to mój skrót myślowy. Ja mam sterowanie internetowe i uznałem że Ty też. Sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ewentualnie jaki to typ sterownika. 

Podałem Ci najczęściej spotykane usterki. Czy sterownik i odbiornik są sparowane , to innymi słowy czy mają połączenie ze sobą. Takie informacje jak to sprawdzić powinny być w instrukcji. Ja bym wymienił te baterie. Często się zdarza tak,że niby baterie są trochę zużyte ale urządzenia zaczynają głupieć. Ja tak mam z czujnikiem czadu. Moc baterii spada o kreskę i czujnik zaczyna pokazywać mierzone wartości wolniej i nie wszystkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.